רשלנות של חדר יולדות /של חדר לידה- רשלנות רפואית בחדר יולדות /בחדר לידה

רשלנות של חדר יולדות /של חדר לידה- רשלנות רפואית בחדר יולדות /בחדר לידה

תובעים 5 מיליון: התינוקת מתה 10 שעות אחרי הלידה

הורים שבתם נפטרה עשר שעות לאחר לידתה תובעים מבית החולים זיו בצפת פיצוי בסך חמישה מיליון שקל בשל “רשלנות רפואית קשה ובלתי נתפסת”. לטענתם, למרות סימנים שהעידו על מצוקת העובר המתינו הרופאים והמיילדות יותר משמונה שעות עד ללידה.

ההורים, שהגיעו לפני כשנה וחצי לבית החולים במטרה ללדת את בתם הבכורה טוענים בכתב התביעה כי במהלך הלידה לא התקיימה השגחה ראויה על היולדת ועל העובר. התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב על ידי עורכי הדין ענת מולסון וטל נבו.

בכתב התביעה מצוין כי ההריון היה תקין והאישה הגיעה לבית החולים זיו כדי ללדת בחודש פברואר 2007 בשעות הבוקר כשהיא בשבוע ה-42 להריון וחשה בצירים. לאורך שעות היום נראו במוניטור האטות בדופק העובר, ללא התקדמות בלידה והנושא אף דווח בשעות הערב לרופאה האחראית. בשעה עשר בלילה היולדת קיבלה זירוז ובחצות נערך פיקוע של מי השפיר ונמצא כי הם מקוניאליים, דבר שיכול להעיד על מצוקה עוברית ומחייב לסיים את הלידה בהקדם.

לאורך שעות הלילה נראו עוד ירידות בדופק העובר ובשעה 7:30 בבוקר בעקבות האטה נוספת בדופק של העובר הוחלט לקרוא לרופא ולבצע לידת ואקום. התינוקת נולדה עם ציון אפגר אפס, שמשמעו ליקויים בנשימה, בקצב הלב, בטונוס השרירים ובתגובה לגירויים. בוצעה בה החייאה והיא הועברה לטיפול נמרץ, אך נפטרה כעבור עשר שעות.

מומחה למיילדות וגניקולוגיה שחוות דעתו צורפה לכתב התביעה ציין כי, “אין ספק כי מדובר באירוע דרמטי הטומן בחובו קטסטרופה מיילדותית ובעת אירוע כזה חייבים לפעול במהירות האפשרית. מדובר במצב חרום וחובה הייתה לסיים את הלידה בצורה בהולה”.

לפי המומחה, כשמונה שעות לפני הלידה היה צריך לקבל החלטה על ניתוח קיסרי דחוף בשל ההאטה בקצב הלב, שבוע ההריון המתקדם וחוסר התקדמות בלידה. המומחה שעיין בגיליון הרפואי ציין כי לאורך שעות הלילה לא היתה התייחסות לירידות בדופק של העובר.

With this release, it comes just one week after the third release, and three weeks after the www.cellspyapps.org first beta was released