אורטופדיה- רשלנות רפואית של אורטופד

אורטופדיה- רשלנות רפואית של אורטופד

אורתופדיה / אורטופדיה / כירורגיה אורתופדית היא תחום ברפואה העוסק במחלות, ליקויים ופגיעות טראומה של מערכת העצמות והשרירים בגוף האדם.

האורתופדיה מהווה התמחות רשמית ברפואה. כדי להיות אורטופד יש ללמוד רפואה במשך שבע שנים ולאחר מכן להתמחות באורתופדיה במשך ארבע או חמש שנים. מספר אורטופדים מבצעים תת-התמחות בנושא ספציפי, כגון אורתופדיה של היד, שחזור מפרקים ואורתופדיית ילדים. בארצות הברית מוערך כי בשנת 2006 היוו האורתופדים בין 3% ו-4% מכלל הרופאים במדינה.

האורתופדיה עוסקת, בין השאר, בשברים ובנקעים, בזיהומים ודלקות של העצמות והשרירים (דלקת פרקים, למשל), במחלות אחרות של השלד והשרירים (כגון רככת), בפיזיותרפיה ובבעיות יציבה, עמידה והליכה (עקמת של עמוד השדרה, למשל). האורתופדיה אינה עוסקת במחלות של מוח העצם (לוקמיה, למשל) ובמחלות נוירולוגיות המשפיעות על השרירים (ניוון שרירים, למשל).

מפרקים עיקריים בגוף הם: עמוד השדרה, צוואר – מפרק לסתי רקתי – עצה וכסל
גפה עליונה: כתף – מרפק – שורש כף היד – אצבעות
גפה תחתונה: מפרק הירך – ברך – קרסול

בישראל ובעולם מוגשות תביעות רשלנות רפואית של אורטופדים בעיקר במקרים של איחור באבחון שברים או נקעים או טיפול שגוי של אורתופדים בבעיות מפרקים. כמו כן מוגשות תביעות רשלנות רפואית של אורטופד, כאשר מדובר ב כירורגיה אורטופדית שגויה או ניתוח שלא הוסברו סיכונים לגביו והחולה נפגע מאותו ניתוח והוא במצב של צליעה או נכות אשר מפריעים לו לתפקד כפי שתפקד בעבר.

בכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית נגד אורתופד, יש צורךלהצטייד בחוות דעת רפואית של אורטופד מטעמך, אשר יפרט מה הייתה הרשלנות הרפואית ואילו נזקים נגרמו ממנה. ככל שהנזק האורטופדי הינו גדול יותר- כך גם הפיצוי אשר יפסוק בית המשפט יהיה גבוה יותר.

לבדיקאת זכאותך להגשת תביעת רשלנות רפואית נגד אורטופד, ניתן ליצור קשר עם עו”ד ענת מולסון המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית, רבים מהם בתחום האורטופדי, בטלפטון 05247876850 או במייל: [email protected]

Even with a well-defined print, it is easy to smudge couple tracker windows phone the result, and you only get one shot at this lifting the print destroys the original