סרטן הדם- לוקמיה- רשלנות רפואית?

לוקמיה – סרטן הדם- כיצד להגיש תביעת רשלנות רפואית?

לוקמיה היא מחלת סרטן של תאי דם מסוג מסויים המיוצר על ידי מח העצם. קיימים ארבעה סוגים מוכרים של לוקמיה, לכל אחד מהם מאפיינים וטיפול יחודיים:

  • לוקמיה לימפובלסטית חריפה (ALL);
  • לוקמיה מיאלובלסטית חריפה (AML);
  • לוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL);
  • לוקמיה מיאלואידית כרונית (CML).

הסימנים העיקריים ללוקמיה לימפובלסטית חריפה נובעים מעליה במספר הלימפובלסטים בדם, הגורמת לירידה במספר תאי הדם התקינים. כתוצאה מכך מופיעים:

פציעות או דימומים חריגים, הכוללים חבורות המופיעות ללא כל פציעה ברורה קודמת, דימום מהחניכיים, דימומים תכופים מהאף, ודימום רב במהלך המחזור החודשי;

תחושת עייפות – בכל מאמץ קטן ביותר, עד כדי קוצר נשימה;
חוורון – תופעה זו נובעת מאנמיה, אשר נגרמת מירידה במספר תאי הדם האדומים;
כאבי פרקים ועצמות – כאשר הם נגועים בתאים ממאירים;
תחושה כללית גרועה– לתחושה זו עלולים להתלוות כאב גרון או רגישות בפה;
זיהומים שונים – חוזרים ונשנים, שמקורם במחסור בתאי דם לבנים.

הסימנים ללוקמיה לימפובלסטית חריפה עשויים להופיע בתוך מספר שבועות, ואת הטיפול במחלה יש לקבל באופן מיידי. בכל מקרה של הופעת הסימנים הנזכרים יש לפנות לרופא בהקדם. אולם, יש לזכור כי סימנים דומים עשויים להופיע גם במחלות אחרות שאינן ממאירות.

בדרך כלל, רופא המשפחה יערוך בדיקה גופנית וספירת דם. אם תוצאות הבדיקה אינן תקינות, או שעולה מהן ממצא חשוד כלשהו, רופא המשפחה יפנה להתייעצות עם מומחה בבית חולים, ולקבלת טיפול לפי הצורך. הרופא המומחה בבית החולים יברר את ההיסטוריה הרפואית, יערוך בדיקה גופנית ויפנה לבדיקות דם נוספות.

בישראל ובעולם מוגשות תביעות רשלנות רפואית רבות בגין איחור באבחון גידולים סרטניים. על מנת להגיש תביעה שכזאת, יש לצרף לכתב התביעה חוות דעת רפואית של מומחה בתחום האונקולוגיה אשר יפרט מתי לדעתו ניתן וצריך היה לאבחן את המחלה ומה הייתה המשמעות של הגילוי בזמן על סיכויי ריפוי והחלמה ואפשרויות טיפול. פיצויים בתביעות רשלנות רפואית על איחור באבחון גידול סרטני, נעים בד”כ בין מאות אלפי שקלים למיליוני שקלים.

לבדיקת זכאותך להגשת תביעת רשלנות רפואית על איחור באבחון לוקמיה ניתן ליצור קשר עם עו”ד ענת מולסון המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית, שפרטיה בראש העמוד משמאל

They can customize their avatars by changing the face, skin tone, hair color, assignment writing help at https://essaynara.com/ facial expressions, and clothing