אבחון תסמונת קבוקי- Kabuki syndrome

תסמונת קבוקי, נקראה בעבר בשם תסמונת איפור הקאבוקי, KMS או Niikawa-Kurok תסמונת, היא הפרעה נדירה מאוד מולדים בילדים של גורם לא ידוע עם מומים מולדים רבים פיגור שכלי. הוא התגלה על ידי שני מדענים יפנים, Niikawa ו Kuroki. זה נקרא תסמונת קבוקי בגלל הדמיון פנים של אנשים המושפעים עם איפור הקאבוקי לבן, צורה תיאטרלית יפנית מסורתית. Niikawa-Kuroki שם תסמונת מתייחס שני הרופאים היפנים הראשון שתיאר את התסמונת. ב Listserv תסמונת קבוקי, ילדים עם תסמונת זו נקראים הקאבוקי ילדים, או KKs.

 

יש מגוון רחב של בעיות מולדות הקשורות לתסמונת הקאבוקי עם הבדלים גדולים בין אנשים. חלק מן הבעיות הנפוצות הן מום בלב (30%), מומים בדרכי השתן, אובדן שמיעה (50%), hypotonia, ועיכוב התפתחותי (83%). תכונות אחרות כוללות חריגות השלד, רפיון משותף, קומה נמוכה, ואת דפוסי dermatoglyphic הם דלקות אוזניים חוזרות לעתים קרובות בינקות.

 

במונחים של התפתחות- נכות אינטלקטואלית מתונה (92%) היא תכונה נפוצה. כמו כן, ילדים עם תסמונת קבוקי לעתים קרובות יש מאפיינים התנהגותיים ייחודיים. לדוגמה, 50% הם כמתואר חברותי במיוחד, 30% כפי העוסקים באינטראקציה רק מינימלי עם אחרים, 74% כמו חיבה שגרתית 87% כבעל אופי שמח. יש כמה אינטליגנציה נורמלית, שרובם יש קשיי למידה כגון נאבק עם מוטוריקה עדינה, מיומנויות דיבור, ויש להם זיכרון טוב.

 

אין כל אינדיקציה כי תוחלת החיים של אנשים עם תסמונת קבוקי מתקצרת. רוב הבעיות הרפואיות נפתרות עם התערבות רפואית. העובדה כי ישנם מבוגרים יחסית מעט ידוע עם תסמונת זו קשורה כנראה הגילוי האחרון שלה בשנת 1980 ביפן בשנת 1990 באירופה ובאמריקה.

 

מראה פנים של אנשים עם תסמונת זו כוללים עפעפיים ארוכים עם צצים של השלישי לרוחב של העפעף התחתון, טיפ האף רחב, תנוכי אוזניים בולטים גדול, שסע החך או גבוהה מקושתים.

 

מאפיינים קליניים נוספים כוללים לעתים קרובות עקמת, האצבע החמישית קצר, התמדה של fingerpads, ואת רנטגן חריגות של החוליות, ידיים, מפרק ירך.

 

תורשה נחשבת דומיננטית רצסיבי או X-מקושרים רצסיבית; היווצרות פגמים בכרומוזומים כמה כבר נמצא, אך אף אחד מהם לא נראה ספציפיות תסמונת קבוקי.

 

במקרים של אי אבחון תסמונת קבוקי בהריון על אף בדיקות נרחבות שבוצעו, ניתן לשקול הגשת תביעת רשלנות רפואית.