עורך דין רשלנות רפואית חיפה – עורכי דין רשלנות רפואית בחיפה

רשלנות רפואית בעיר חיפה מתרחשת בתדירות גבוהה. רובן של תביעות רשלנות רפואית בעיר חיפה מוגשות נגד בתי החולים רמב”ם או כרמל או נגד קופות חולים כגון מכבי, מאוחדת, כללית, לאומית.

רשלנות רפואית היא בעיה נפוצה במוסד רפואי. מוסד רפואי משקיעים משאבים רבים במאמצים למנוע את מקרי הרשלנות הרפואית אך לא ניתן למנוע את כל המקרים.

תביעת רשלנות רפואית נגד מוסדות רפואיים בחיפה /חיפה

כאשר מגישים תביעה בנזיקין יש לשים לב מיהו הכיס העמוק ממנו הניזוק יכול להיפרע בצורה הטובה ביותר. בתביעות נגד מוסדות רפואיים לדוגמא בתי חולים, צריך לשים לב מי הבעלים של אותו בית חולים ששם ארעה הרשלנות. יש מקרים בהם התביעה תהיה משולבת נגד קופת החולים ונגד בית החולים.

מקרי תביעות רשלנות רפואית נגד מוסד רפואי בחיפה /חיפה

רשלנות רפואית של מוסדות רפואיים יכולה להיות בהפרה של הסעיפים הרלבנטיים בפקודת הנזיקין, ויכולה להתבטא גם בהפרת זכויות לפי חוק זכויות החולה. הפסיקה לדוגמא כבר קבעה שרופא המשפחה בקופת חולים נדרש להבנה בתחומי רפואה רבים, והוא הראשון בשרשרת המטפלים עימם נפגש המטופל. בשלב הראשון עליו לפעול בשיטת האלימינציה ולשלול אבחנות שהן שכיחות וידועות. אם בשלב הראשון לא נמצאת התשובה המתאימה עליו לשלול בשלב השני מחלות נדירות יותר. על רופא המשפחה לא לסמוך רק על הידע שלו ואם יש בליבו ספק עליו להפנות את המטופל לרופא מומחה.

עילות לתביעת מוסדות רפואיים בגין רשלנות רפואית בחיפה /חיפה

• הפרת חובת סודיות רפואית. בחוק קבועים מספר מקרים ספציפיים בהן חייבים בית החולים או קופת חולים למסור מידע על מטופל.

• אובדן רשומות רפואיות. החוק במדינת ישראל מחייב את הרופאים לתעד את המצב הרפואי של המטופל, את ההמלצות הטיפוליות להמשך, ואת הטיפול שקיבל במסגרת שהייתו בבית החולים או במסגרת ביקורו בקופת החולים.

• אי עמידה בדרישת ההסכמה מדעת. על מנת שפרוצדורות שונות בבית החולים יתבצעו בצורה חוקית ותקינה על בית החולים קיימת חובה לעמוד בדרישת ההסכמה מדעת

פסקי דין- פסק דין- רשלנות רפואית בחיפה / חיפה

תא (חי’) 14578/00 עזבון המנוחה להב רחל ז”ל נ’ ד”ר דיוקמן רוני- המנוחה נפטרה ביה”ח כרמל מ-תסחיף ריאתי מסיבי. הנתבע הוא רופא נשים במקצועו שעקב אחר המנוחה מבחינה גניקולוגית, ורשם לה גלולות למניעת היריון. הנתבעת השניה (קופ”ח כללית) היא הבעלים והמחזיקה בביה”ח כרמל שלחדר המיון שלו הגיעה המנוחה פעמיים: בפעם הראשונה הגיעה המנוחה בלילה לחדר המיון ושוחררה למחרת לביתה ללא אבחנה. בפעם השניה הגיעה המנוחה בשעות הבוקר, ובמהלך שהותה במיון חלה הדרדרות במצבה שפורשה כתסחיף ריאתי.המנוחה נותחה בביה”ח באופן דחוף, וקרישים רבים הוצאו מעורק הריאה הראשי. המנוחה לא התאוששה מהניתוח ולא היה ניתן לייצב את מצבה ההמודינאמי, ועקב קריסת מערכות כללית נותרה המנוחה מחוסרת הכרה עד שנפטרה יום אחרי הניתוח. הרופאים בחדר המיון סטו מסטנדרט ההתנהגות של רופא סביר שעה שלא תיעדו את תלונותיה של המנוחה, התעלמו מתלונות המנוחה על קשיי נשימה, ונתנו פרשנות שגויה לפיה מדובר בכאב גרמי מבלי שביררו עם המנוחה לגבי קיומם של גורמי סיכון לתסחיף ריאתי (השמנת יתר ונטילת גלולות). ביהמ”ש פסק לטובת התובעים סך של 1,192,695 ₪.

לשאלות בנושא רשלנות רפואית בחיפה / חיפה, ניתן ליצור קשר עם עו”ד ענת מולסון שפרטיה להלן

_MG_5444_1

עו”ד ענת מולסון – ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכת דין המייצגת נפגעי רשלנות רפואית במקרים קשים ביותר.
בעלת ניסיון של למעלה מ-15 שנים. טיפלה במשך השנים באלפי תיקים.

השתתפה בהשתלמויות ברפואה למשפטנים באוניברסיטת ת”א.
שותפה במשרד נבו-מולסון המייצג מאות נפגעי רשלנות רפואית.

המשרד השיג ללקוחותיו עד היום פיצויים בשווי כולל של עשרות מיליוני שקלים.

חברת פורום נזיקין והוועדה לרפואה ומשפט בלשכת עורכי הדין.
חברת האגודה לזכויות החולה בישראל.

מרצה בכנסים מקצועיים של עורכי דין ורופאים בנושא רשלנות רפואית.
משמשת כבוררת ומגשרת, בתביעות רפואיות, מטעם לשכת עורכי הדין.

יועצת לעורכי דין בארץ ובחו”ל בתיקי רשלנות רפואית מורכבים.

נשואה ואם לשלוש בנות.

מייצגת לקוחות מכל רחבי הארץ. מטפלת רק במקרים בהם נגרם נזק משמעותי ובלתי הפיך. שכר הטירחה של עו”ד מולסון הוא באחוזים מהפיצוי שמושג ללקוח בסיום התיק ורק במקרה של זכייה.

המקרים העיקריים בהם מטפלת הם: גרימת מוות ברשלנות, רשלנות בזמן הריון או לידה, רשלנות בטיפול בילדים, רשלנות בניתוחים, ואיחור באבחון של סרטן או מחלות אחרות.

להערכת סיכויי תביעתך או לתיאום פגישת ייעוץ, עם עו”ד ענת מולסון, ניתן ליצור קשר באחד מהאמצעים הבאים:

1. בשיחת חינם: 1-800-200-807 

2. בטלפון נייד: 052-4787850 

3. במייל: molson@nmlaw.co.il

4. באמצעות טופס הערכת שווי התביעה, שבצד שמאל למעלה