לידת מלקחיים- רשלנות רפואית?

לידת מלקחיים– רשלנות רפואית?

לעיתים מבצעים לידה מכשירנית מסוג לידת מלקחיים.

מלקחיים עשויים ממתכת וכוללים שתי כפות המחוברות במרכזם. הם בנויים כך שיתאימו לתפיסת ראש התינוק בלי לגרום לו נזק. למרות שהשימוש במלקחיים פשוט יחסית, הוא דורש מיומנות רבה. הפעולה מתבצעת על ידי החדרת שתי הכפות דרך הנרתיק ומיקומם משני צידי הראש של התינוק. ניתן לאחוז בעדינות באמצעות המלקחיים בראשו של התינוק ולמשוך.

הליך לידת מלקחיים מחייב חתך חיץ (אפיזיוטומי), וכך הסיכוי לנזקים לצוואר הרחם ולתינוק גבוהים יותר: בהליך לידת מלקחיים עלולים להיגרם נזקים חמורים לרצפת האגן של היולדת, טראומה עבור התינוק, תינוקות לידת ואקום נולדים לעיתים קרובות כשלראשם בליטה הנראית כשטף דם, במקום שאליו הוצמדה כיפת המכשיר. אצל תינוקות שנולדו בהליך לידת מלקחיים עלולים להופיע נזקי גוף שונים. לידה מכשירנית עלולה לגרום לחבלות בגולגולת התינוק ובפניו, ובמקרים קיצוניים אף לפגיעה בעצב הפנים שלו עלולים להופיע קשיים ביניקה, פליטות מרובות וגזים.

בישראל ובעולם מוגשות תביעות רשלנות רפואית רבות בגין ביצוע רשלני של לידת מלקחיים.

מדובר במקרים בהם הצוות הרפואי ביצע את לידת מלקחיים זאת באופן שגרם נזק קשה או בלתי הפיך ליילוד.

על מנת להגיש תביעת רשלנות רפואית בביצוע לידת מלקחיים, יש לצרףך לכתב התביעה חוות דעת רפואית של מומחה גניקולוג אשר יפרט בהרחבה מה הייתה הרשלנות הרפואית בביצוע לידת מלקחיים עליה מדובר, כיצד היה ניתן להימנע מביתצוע לידת מלקחיים כלל או לבצעה באופן זהיר יותר ובעיקר- אילו נזקים נגרמו כתוצאה מביצוע רשלני זה של לידת מלקחיים.

לשאלות או להערכת סיכויי תביעתך, ניתן ליצור קשר עם עו”ד ענת מולסון המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית, שפרטיה מצד שמאל

De registrieren und die autorin sophie wottrich https://ghostwritinghilfe.com/ beauftragen