פוליפים תוך רחמיים- רשלנות רפואית

 

רשלנות רפואית פוליפים תוך-רחמיים (Endometrial polyps)

פוליפ תוך רחמי הוא מסה של רקמה הרירית אשר גדלה בצורה חריגה בשכבת הפנימית של הרחם.ישנם סוגים שונים של פוליפים.הסיבות הישירות אשר מובילות לפוליפים בחלק הפנימי של הרחם אינם ידועות עד תום.הופעת הפוליפים עלולה להיות מושפעת על ידי רמת ההורמונים גבוהה יותר בגוף האישה ,אסטרוגן בעיקר.לרוב הפוליפים הללו לא יצרו תסמינים אולם כאשר הם מופיעים, הם כוללים וסת לא סדירה,דימומים בין ימי המחזור,דימומים מוגברים בזמן מחזור ולאחר המחזור.דימום מכלי הדם על הפוליפ  יכולים להוות סיבה לדימומים מוגברים בזמן מחזור.במידה והפוליפ חודר לנרתיק דרך צוואר הרחם עלול ליצור כאב באזור הנרתיק.האבחנה של פוליפ תוך רחמי יכולה להחשף על ידי ביצוע של אולטראסאונד של אברי המין והיסטרוסקופיה.טיפול בפוליפ יהיה הסרתו על ידי גרידה, במידה והוחלט על כך.

 

רשלנות רפואית פוליפים תוך רחמיים
 

אחד מהסיבות השכיחות ל-רשלנות רפואית במקרים של פוליפים תוך רחמיים הם נזקים שנגרמים עקב ביצוע פעולות פולשניות חלקם לאבחנה וחלקם לטיפול, לרוב מפעולות ההיסטרוסקופיה,שנועדה גם לתת תמונה של מצב הפוליפ בתוך הרחם,וגם בלקיחת ביופסיה לצורך קביעת האבחנה.נזקים שעלולים להיווצר כתוצאה מפעולת ההיסטרוסקופיה רשלנית הם ניקוב דפנות הרחם או גירוד יתר של רירית הרחם,מצב שעלול להוביל לעקרות. בנוסף הניתוח נעשה לרוב בהרדמה מלאה וגם חוסר מקצועיות ורלשנות עלולה להוביל לתוצאות לא טובות.

 

עילות לתביעה לרשלנות רפואית-פוליפים תוך רחמיים

 

–          אבחון שגוי של פוליפים ואבחון בשלב מאוחר מדי.

 

–          פעולות ומחדלים רשלניים שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול,עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף.

 

–          אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות באזור המעיים,וכול מיני גורמי סיכון רלוונטיות כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות.

 

–          אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים לדוגמת בדיקות הדמיה(רנטגן או CT ) או ולקיחת ביופסיה מתאימה.

 

פסקי דין לתביעה בעקבות רשלנות רפואית של פוליפים תוך רחמיים
 

מטופלת בת 46 נפטרה בבית החולים אסותה ככול הנאה מרשלנות רפואית.התובעים,בני משפחתה של הנפטרת טוענים שלאורך השנים הוציאה הנתבעת מרחמה פוליפים ושרירנים ולאחר מכן המליץ הרופא לעבור ניתוח לכריתת רחם מכיוון שהרחם נגוע בסרטן.בכתב התביעה נטען כי לא הוסבר למנוחה שייתכן והדימומים אינם נובעים מסרטן אלא מהתקן תוך רחמי המותקן בגופה.

 

לשאלות בנושא רשלנות רפואית בנושא פוליפים תוך רחמיים ניתן ליצור קשר עם עו”ד ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.