אנדוקרינולוגיה- רשלנות רפואית של אנדוקרינולוג

 

המערכת האנדוקרינית או מערכת ההפרשה הפנימית הינה אוסף של בלוטות שמייצרות ומפרישות הורמונים אל מחזור הדם. תפקידה של המערכת לשלוט בתהליכי זירוז, ויסות, גדילה וחילוף חומרים שמתקיימים באיברי הגוף השונים.

המערכת האנדוקרינית אחראית לפעולות כימיות שונות בגוף, השומרות על הבריאות ועל כושר. הן פועלות באמצעות הפרשת הורמונים, החודרים לזרם הדם ומפעילים פיקוח על פעולות חיוניות רבות. להבדיל מבלוטות האקסוקריניות, בבלוטות מערכת האנדוקרינית אין החדרת ההורמון מתבצעת על ידי צינור, אלא משחררות את תוצרתן הגרופה בהן לזרם הדם.

המערכת האנדוקרינית מורכבת מהגורמים הבאים:

בלוטות יותרת הכליה – אדרנל; הן מאיצות את פעולת הלב, משפיעות על ייצור זרע או ביוץ וּוסת ועל גדילת שיער הגוף, משככת דלקות, מפקחת על השימוש בשומנים, בחלבונים, בפחמימות ובמינרלים, וכן משמרת את נפח ולחץ הדם ומווסתת את כמות הנתרן בשתן
לבלב – ממוקם בקרבת בלוטות יותרת הכליה; הוא מווסת את כמות הגלוקוזה (סוכר) בגוף.
בלוטת האצטרובל – מצויה בעומק המוח; מווסתת את הקצב היומי של שינה וערנות.
בלוטת התימוס – נמצאת בחזה; פועלת בעיקר בגיל הילדות להזנת חלקים ממערכת החיסון.
שחלות (בנקבות) ואשכים (בזכרים) – נמצאות במערכת הרבייה; מעבר לרבייה הם עוזרים להתפתחות נורמלית של האדם.
היפותלמוס; הוא השולט במערכת האנדוקרינית ולכן שולט על ייצור ההורמונים.
בלוטת יותרת המוח – היפופיזה; היא המפקחת על שאר הבלוטות.
בלוטת התריס – תירואיד (ידועה גם כ”בלוטת המגן”); היא המפקחת על קצב חילוף החומרים ועל קצב הלב.
בלוטת מצד התריס – פרהתירואיד (ידועה גם כ”יתרת בלוטת התריס”) המשובצת בבלוטת התריס; היא מווסתת את כמויות הסידן והזרחן ומאזנות את הקלציטונין.

בישראל ובעולם מוגשות תביעות רשלנות רפואית בתחום אנדוקרינולוגיה ו/או כנגד אנדוקרינולוג, כאשר נטען לאיחור באבחון מחלה או בעיות בתחום האנדוקרינולוגיה, או כאשר ישנו טיפול שגוי או במינון לא נכון, אשר גרמו לנזק. ככל שהנזק הינו גדול יותר הפיצוי אותו יעניק בית המשפט יהיה גבוה יותר.

על מנת להגיש תביעת רשלנות רפואית נגד אנדוקרינולוג, יש להצטייד בחוו”ד רפואית של מומחה בתחום האנדוקרינולוגיה אשר יציין בחוות דעתצו מה ההיתה הרשל נות הרפואית ואילו נזקים נגרמו כתוצאה ממנה והאם הם מקנים נכות רפואית כלשהי.

על מנת לבדוק זכאותך להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית של אנדוקרינולוג ו/או בתחום האנדוקרינולוגי, ניתן ליצור קשר עם עו”ד ענת מולסון המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית, חלקם בתחום האנדוקרינולגיה, בטלפון 0524787850 או במייל: [email protected]