סרטן הערמונית- רשלנות רפואית

תוכן עניינים

תביעות רשלנות רפואית רבות מוגשות בגין איחור באבחון סרטן הערמונית. סרטן זה נחשב בין הנפוצים ביותר וגילוי מוקדם שלו הינו קריטי לסיכויי ההחלמה.

הערמונית (פרוסטטה) ממוקמת בבסיס איבר המין מתחת לשלפוחית השתן וקדמית לרקטום פי הטבעת. היא מקיפה ועוטפת את השופכה שהיא צינורית שמובילה שתן מן השלפוחית החוצה. הערמונית מייצרת נוזל שבו נמצאים זרעונים והיא חשובה לפוריותם של גברים אך חסרה תפקוד אמיתי בגילאים מבוגרים יותר.

 בערמונית עלולים להתפתח החל מגיל 40, שני מקרים: הראשון – גידול שפיר של הערמונית, והשני – גידול (ממאיר) סרטני .

סרטן הערמונית הוא הגידול השכיח ביותר בגברים ושני בסיבות המוות מסרטן אחרי סרטן הריאות. בארה"ב אחד מכל עשרה גברים יחלה בסרטן הערמונית במהלך חייו והנתונים בישראל מצביעים על שכיחות דומה. בישראל מתגלים מידי שנה כ- 1,500 גברים הלוקים במחלה. המחלה נדירה יחסית מתחת לגיל 50 והשכיחות שלה גדלה עם השנים.

מבין כל מחלות הסרטן, סרטן הערמונית מתקדם בקצב האיטי ביותר, רק חלק קטן מסרטני הערמונית מתקדמים בקצב מהיר יחסית, ומתפשטים מחוץ לערמונית, בין היתר לעצמות.

עקב שכיחותה הגבוהה, הושם בעשור האחרון דגש על גילוי מוקדם של המחלה בשלבים מוקדמים בהם קיימת אפשרות של הבראה מלאה כתוצאה מהטיפול.

מאחר ואין בד"כ תסמינים (סימפטומים) מוקדמים של המחלה, אבחון מוקדם מבוסס על בדיקת דם ל- PSA שהוא חומר חלבוני שמפרישה הערמונית ובדיקת אצבע של הערמונית (בדיקה רקטלית).

במקרים של חשד לסרטן בעקבות בדיקות אלה, נערכת ביופסיה – היינו, לקיחת דגימה מהערמונית בעזרת מחט. קרוב לוודאי שכך התגלתה המחלה גם אצלך.

הגשת תביעת רשלנות רפואית- איחור באבחון סרטן הערמונית

כאמור, סרטן הערמונית חשוב מאד לגלותו בשלב ראשוני או אז סיכויי הריפוי וההחלמה גבוהים מאד.

במידה ומטופל מגיע אל רופא עם תלונות חוזרות האמורות להעלות חשד לקיומו של סרטן הערמונית, על הרופא הסביר לשלוח את המטופל לבדיקות הרלבנטיות כדי לשלול או לאשר את קיומה של המחלה.

במידה ולא עשה כן ובסופו של דבר התגלה סרטן בערמונית בשלב מתקדם, קיימת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.

בכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית על איחור באבחון סרטן הערמונית, יש לצרף אל כתב התביעה חוות דעת של אורולוג או אונקולוג אשר יפרטו מה הייתה הרשלנות ומהו הנזק שנגרם מן האיחור באבחון המחלה.

עורכי דין לרשלנות רפואית מטפלים בתיקים אלו על בסיס אחוזים מן הפיצוי אותו הם משיגים ללקוח.

לשאלות או להערכת סיכוייך להגיש תביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן הערמונית, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות יש למלא את הפרטים הבאים או לחייג 8517*

שיתוף

עו״ד ענת מולסון

בעלת תואר ראשון במשפטים. עוסקת בתחום רשלנות רפואית מעל 25 שנים. מרצה בכנסים בתחום הרשלנות הרפואית. בוגרת השתלמות ברפואה למשפטנים באונ' ת"א. חברת האגודה לזכויות החולה. שותפה במשרד נבו מולסון העוסק בתחום הרשלנות הרפואית בלבד. רוב המקרים בהם מטפלת הם רשלנות בזמן הריון, לידה, ניתוחים ואבחון מחלות. לא גובה שכר טרחה מראש, אלא רק בסוף התביעה ורק אם זוכה. השיגה פיצויים של מאות מיליוני שקלים ללקוחותיה.

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות ע"י עו"ד ענת מולסון, יש למלא את הפרטים הבאים או להשאיר לה הודעה בטלפון 8517*

עשוי לעניין אתכם