רשלנות רפואית- הרעלה

תוכן עניינים

רשלנות רפואית הרעלה

 

הרעלה היא סוגיה עצובה מאד, במיוחד לאור העובדה שחלק ניכר ממקרי ההרעלה פשוט ניתן למניעה. הרעלה יכולה להיות מקרית ויכולה להיות מכוונת- ניסיון התאבדות, ניסיון רצח. במקרה של הרעלה חשוב מאד לפעול מהר, וחשוב לזהות את החומר שגרם לפגיעה. ישנם חומרים שההרעלה שלהם פחות מסוכנת, וישנם חומרים שיגרמו למותו של הנפגע תוך זמן קצר מאד.

לדוגמא, החומר הפעיל בצמח הרדוף הנחלים שגדל בגינות הקרבות לביתכם, מזכיר מאד את התרופה הקרדיאלית הותיקה דיגוקסין. כל החלקים בצמח רעילים מאד, והכנה של תה מעלי הצמח, יכולה להוביל אתכם ישירות למחלקת טיפול נמרץ לב הקרובה לביתכם, עם הפרעות קצב מסכנות חיים.

מקרי רשלנות רפואית הרעלה

הגורמים להרעלה הם שונים ומגוונים- מפגיעה על ידי בעל חיים, ועד לניסיונות אובדניים באמצעות הרעלת תרופות- אקמול, תרופות פסיכיאטריות, ועוד. הגורמים יכולים להשתנות גם מאזור לאזור בהתאם לסביבה. בחלק מהמקרים, מדובר ברשלנות של הורים, כאשר ילד לקח בטעות תרופה ששייכת להורים, מיותר לציין שהפגיעה במקרים הללו עלולה להיות אנושה. בנוסף, אם יש חשד כי הרעלה היא ניסיון פגיעה מכוון בילד חובה על הצוות הרפואי לפי חוק לדווח על כך לגורמים המוסמכים.

לפעמים ישנם מצבים בהם אדם לוקח מינון גבוה מדי של תרופה עד כדי הרעלה ואפילו לא מודע לכך. למשל אסור לקחת מעבר ל-8 כדורי אקמול ביום, ואף פחות מכך אם אתם נוהגים לשתות משקאות אלכוהוליים, משום שאתם יכולים לגרום נזק בלתי הפיך לכבד שלכם.

הטיפול במטופל המורעל ישתנה לפי גורם ההרעלה. ישנם מקרים בהם מועיל לבצע שטיפת קיבה או דיאליזה, אך בחלק מהמקרים הטיפול יהיה תומך בלבד לפי מצבו של המטופל. אם יש חשד לביצוע הרעלה מכוונת חשוב מאד לבצע הערכה פסיכיאטרית על מנת לשקול המשך טיפול בנפגע.

עילות תביעה בגין רשלנות רפואית הרעלה

• היעדר אבחון, אבחון שגוי, אבחון מאוחר של הרעלה

• מעשים ומחדלים רשלניים שהיו יכולים להוביל לחוסר טיפול, השהייתו, או החלטה על ביצוע הליך רפואי בלתי מתאים שיכלו לגרום לתובע נזק גופני או להחמיר את מצבו.

• רשלנות רפואית עקב אי זיהוי, זיהוי מוטעה, זיהוי מאוחר של החומר ממנו הורעל המטופל

• אי ביצוע של בדיקה גופנית לבדיקת מצבו של הנפגע עקב הרעלה

• אי הפניה לביצוע הערכה פסיכיאטרית לאחר הרעלה מכוונת

• רשלנות רפואית אי הפניה לביצוע בדיקות כולל בדיקות כלליות, בדיקות הדמיה (רנטגן, CT, אולטרה סאונד), ובדיקות נוספות בהתאם לחומר ממנו נפגע המטופל ובהתאם למצבו

• רשלנות רפואית במתן תרופות לטיפול בהרעלה מבחינת סוג (תרופות שמתנגשות עם הרעלן), מינון, ומבלי לוודא את רגישות המטופל לתכשיר

• מתן אנטידוט מאוחר או אנטידוט שגוי

• אי דיווח לרשויות המתאימות אם המורעל הוא ילד ויש חשד לרשלנות או לפגיעה מכוונת של הורים

לשאלות בנושא רשלנות רפואית הרעלה, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות יש למלא את הפרטים הבאים או לחייג 8517*

שיתוף

עו״ד ענת מולסון

בעלת תואר ראשון במשפטים. עוסקת בתחום רשלנות רפואית מעל 25 שנים. מרצה בכנסים בתחום הרשלנות הרפואית. בוגרת השתלמות ברפואה למשפטנים באונ' ת"א. חברת האגודה לזכויות החולה. שותפה במשרד נבו מולסון העוסק בתחום הרשלנות הרפואית בלבד. רוב המקרים בהם מטפלת הם רשלנות בזמן הריון, לידה, ניתוחים ואבחון מחלות. לא גובה שכר טרחה מראש, אלא רק בסוף התביעה ורק אם זוכה. השיגה פיצויים של מאות מיליוני שקלים ללקוחותיה.

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות ע"י עו"ד ענת מולסון, יש למלא את הפרטים הבאים או להשאיר לה הודעה בטלפון 8517*

עשוי לעניין אתכם