נוירולוגיה- רשלנות רפואית של נוירולוג / נוירולוגית

תוכן עניינים

 

הנוירולוגיה הינה ענף ברפואה העוסק בחקר התפקוד ובמחלות של מערכת העצבים המרכזית וההיקפית. רופאים המתמחים בענף הנוירולוגיה נקראים נוירולוגים. ניתוחים במערכת העצבים נערכים על ידי נוירולוגים אשר עברו הכשרה מיוחדת לכך – נוירוכירורגים. 

הפרעות נוירולוגיות הן הפרעות המשפיעות על תפקוד מערכת העצבים המרכזית (המורכבת מהמוח, גזע המוח, המוח הקטן וחוט השדרה), וכן מחלות של מערכת העצבים ההיקפית.

ההפרעות הנוירולוגיות מתחלקות למספר קבוצות עיקריות:

מחלות גנטיות כמו למשל תסמונת דאון (מונגולואידיזם). חלק ממחלות אלו מתבטאות כבר בלידה וחלק מתפתחות במשך החיים. 
פגמים מולדים של מערכת העצבים הגורמים לפיגור שכלי, שיתוקים והפרעות תפקוד אחרות מולדות. שיתוק מוחין הוא דוגמה שכיחה לקבוצה זו. 
מחלות כפיון (אפילפסיה) היכולות להיות ראשוניות או משניות למחלה מוחית אחרת. 
מחלות חבלתיות – פגיעה חבלתית במערכת העצבים במשך חיי אותו אדם מהיותו ברחם אמו ולאורך כל חייו. 
מחלות זהומיות – גורמים מזהמים שונים (חידקים, נגיפים, פרזיטים וכו") יכולים לפגוע במערכת העצבים למשל דלקת קרום המוח. 
מחלות נווניות של מערכת העצבים. אלו מחלות בהן חלקים של מערכת העצבים מתנוונים ונהרסים. רוב מחלות אלו עדיין נמצאות במחקר וסיבת הופעתן לא ברורה – למשל מחלת אלצהיימר או מחלת פרקינסון. 
גידולים – באזורים שונים של מערכת העצבים יכולים להתפתח גידולים מסוגים שונים, שפירים או ממאירים. 
מחלות משניות – מחלות שונות של האורגניזם כמו מחלות כלי דם, מחלות לב, תת-תזונה וכו" יכולים להתבטא גם עם תסמינים בתחום הנוירולוגי. למשל, נוירופתיה היא תסמין נפוץ של סוכרת. 
מחלות שינה – תהליך ומחזור השינה מתרחש בתוך המוח. סיבות שונות פנימיות וחיצוניות למוח יכולות לגרום להפרעה במחזור השינה כמו חוסר שינה או סהרוריות (סומנבוליזם). 
כאב – הכאב קשור מאוד למערכת העצבים. הנוירולוגיה עוסקת רבות בחקר תהליך הכאב וטיפול בסוגי כאב ייחודיים כמו מיגרנה. 
ליקויי ריכוז ולמידה – הפרעות אלו מטופלות בעיקר על ידי נורולוגים של ילדים אם כי ההפרעות קיימות גם במבוגרים. 
הנוירולוגים אחראים לחקר, אבחנה, טיפול ומעקב של כל התופעות לעיל. כאשר יש צורך בהתערבות כירורגית, הנוירולוג עשוי להפנות לנוירוכירורג או לנוירורדיולוג פולשני. במדינות מסוימות, אחריות חוקית נוספת לנוירולוגים היא קביעת מוות מוחי כדי להוכיח את מותו של מטופל

הגשת תביעת רשלנות רפואית בנוירולוגיה

בישראל ובעולם מוגשות תביעות רפואית רבות בגין רשלנות של נוירולוג/נוירולוגית. לשם הגשת התביעה יש להצטייד בחוות דעת רפואית של רופא מומחה בתחום הנוירולוגיה אשר יפרט בהרחבה מה הייתה הרשלנות ואילו נזקים נגרמו כתוצאה מכך.

הפיצוי תלוי בגודל הנזק שנגרם ויכול להגיע לסדרי גודל של מאות אלפי ש"ח ולעיתים אף מיליונים אם מדובר בנזק נוירולוגי קשה ובלתי הפיך.

להערכת סיכויי תביעתך, ניתן לפנות לעו"ד ענת מולסון, המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית, שפרטיה מצד שמאל למעלה


 

This is what she said just https://topspyingapps.com/how-to-hack-a-cell-phone/ in the past two days, someone impersonated my underage daughter and created an instagram account using her profile picture and posting some sexually explicit pictures of a without a head shot

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות יש למלא את הפרטים הבאים או לחייג 8517*

שיתוף

עו״ד ענת מולסון

בעלת תואר ראשון במשפטים. עוסקת בתחום רשלנות רפואית מעל 25 שנים. מרצה בכנסים בתחום הרשלנות הרפואית. בוגרת השתלמות ברפואה למשפטנים באונ' ת"א. חברת האגודה לזכויות החולה. שותפה במשרד נבו מולסון העוסק בתחום הרשלנות הרפואית בלבד. רוב המקרים בהם מטפלת הם רשלנות בזמן הריון, לידה, ניתוחים ואבחון מחלות. לא גובה שכר טרחה מראש, אלא רק בסוף התביעה ורק אם זוכה. השיגה פיצויים של מאות מיליוני שקלים ללקוחותיה.

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות ע"י עו"ד ענת מולסון, יש למלא את הפרטים הבאים או להשאיר לה הודעה בטלפון 8517*

עשוי לעניין אתכם