רשלנות רפואית ריאות- רשלנות של מומחה ריאה

תוכן עניינים

אצל בני האדם תופסות הריאות חלק גדול מבית החזה, מעצם הבריח עד לסרעפת. הריאה הימנית מחולקת לשלושה חלקים המכונים אונות. לריאה השמאלית שתי אונות, והיא כוללת גם מרחב להכלת הלב. שני הענפים של קנה הנשימה, המכונים הסימפונות,נקודת הפיצול של הסימפונות מהקנה נקראת ה"קרינה" וממנה מתחלקים בין האונות לצינוריות אוויר קטנות יותר ויותר, שהן הסימפוניות מתחברות לנאדיות, שלפוחיות אוויר קטנות המוקפות נימים. כאשר הנאדית מלאה באוויר השאיפה, חמצן (O2) מפעפע אל הדם שבנימים, אשר מוזרם על ידי הלב אל כל רקמות הגוף. בו בזמן, פחמן דו-חמצני (CO2) מפעפע מהדם אל האוויר שבנאדיות, ומהן דרך הסינפוניות, הסינפונות והקנה נפלט החוצה באמצעות פעולת הנשיפה.

הגשת תביעת רשלנות רפואית בתחום הריאות

בישראל ובעולם מוגשות תביעות רפואית רבות בגין רשלנות בתחום הריאות. לשם הגשת התביעה יש להצטייד בחוות דעת רפואית של רופא ריאות מומחה אשר יפרט בהרחבה מה הייתה הרשלנות ואילו נזקים נגרמו כתוצאה מכך.

הפיצוי תלוי בגודל הנזק שנגרם ויכול להגיע לסדרי גודל של מאות אלפי ש"ח ולעיתים אף מיליונים אם מדובר בנזק בלתי הפיך.

עורכי דין העוסקים בתחום רשלנות רפואית יטפלו בתיקים אלו באחוזים מהפיצוי המושג ללקוח בסיום התביעה ורק במקרה של הצלחה. ההוצאות היחידות שיש ללקוח לשם הגשת תביעה שכזו הן בגין איסוף וצילום מסמכים רפואיים, התייעצות עם רופא מומחה, חוות דעת של המומחה לבית משפט, אגרת בי"מ, נסיעות ושליחוית במידה ונדרשות. במידה וזוכים בתביעה, יש החזר כספי של ההוצאות הנ"ל, אשר בכל מקרה הן נמוכות וסמליות לעומת הפיצוי שאמור להתקבל אם אכן ארעה רשלנות רפואית.

להערכת סיכויי תביעתך, ניתן לפנות לעו"ד ענת מולסון, המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית, שפרטיה מצד שמאל למעלה

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות יש למלא את הפרטים הבאים או לחייג 8517*

שיתוף

עו״ד ענת מולסון

בעלת תואר ראשון במשפטים. עוסקת בתחום רשלנות רפואית מעל 25 שנים. מרצה בכנסים בתחום הרשלנות הרפואית. בוגרת השתלמות ברפואה למשפטנים באונ' ת"א. חברת האגודה לזכויות החולה. שותפה במשרד נבו מולסון העוסק בתחום הרשלנות הרפואית בלבד. רוב המקרים בהם מטפלת הם רשלנות בזמן הריון, לידה, ניתוחים ואבחון מחלות. לא גובה שכר טרחה מראש, אלא רק בסוף התביעה ורק אם זוכה. השיגה פיצויים של מאות מיליוני שקלים ללקוחותיה.

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות ע"י עו"ד ענת מולסון, יש למלא את הפרטים הבאים או להשאיר לה הודעה בטלפון 8517*

עשוי לעניין אתכם