אימונולוגיה- רשלנות רפואית של אימונולוג

תוכן עניינים

אימונולוגיה- רשלנות רפואית של אימונולוג

אימונולוגיה (Immunology, או אימונוביולוגיה, Immunobiology, תורת החיסון) היא ענף בביולוגיה העוסק בחקר מערכת החיסון על היבטיה השונים.

בין הנושאים הנחקרים במסגרת האימונולוגיה ניתן למנות:

ההרכב והתפקוד של מערכת החיסון: תאי דם לבנים, נוגדנים, מערכת הלימפה ועוד.
האופן בו מערכת החיסון מתמודדת עם פתוגנים (מיקרואורגניזמים מעוררי מחלה) שונים, כגון חיידקים ונגיפים, ועם תאים שעברו התמרה סרטנית.
חיסונים מלאכותיים.

בעיות ופגמים של מערכת החיסון: מחלות אוטואימוניות, רגישות-יתר, אלרגיה, כשל חיסוני ודחיית שתלים.
האימונולוגיה נמצאת כיום בחזית המחקר הביולוגי, זאת מכמה סיבות:

מערכת החיסון מהווה מכשול בפני טכנולוגיות רפואיות חדישות, כגון ריפוי גני, שימוש בחומרים מלאכותיים ליצירת חלקי גוף (כגון תחליפים לעצמות) ועוד. האימונולוגיה מנסה למצוא דרכים לדכא את מערכת החיסון כדי שלא תתקוף את השתלים או הגנים הזרים, תוך שמירת יכולתה של מערכת החיסון להילחם בפתוגנים.

בישראל ובעולם מוגשות תביעות רשלנות רפואית של אימונולוג או בתחום אימונולוגיה, כאשר עולה הטענה לאיחור באבחון מחלה או לטיפול שגוי. על מנת להגיש תביעת רשלנות רפואית נגד אימנולוג, יש להצטייד במסמך כגון חוות דעת רפואית של אינ=מונולוג מטעמך, אשר יפרט מה הייתה הרשלנות הרפואית בדיוק ואילצו נזקים נגרמו כתוצאה ממנה. תביעת רשלנות רפואית כזאת עלולה להימשך מספר שנים, אך במידה והתובע מוכיח כי אכן הייתה רשלנות רפואית אימנולוגית, הוא יכול לזכות בפיציויים גבוהים.

להערכת סיכוייך להגשת תביעת רשלנות רפואית בתחום האימונולוגיה, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית, בטלפון 0524787850 או במייל: [email protected]

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות יש למלא את הפרטים הבאים או לחייג 8517*

שיתוף

עו״ד ענת מולסון

בעלת תואר ראשון במשפטים. עוסקת בתחום רשלנות רפואית מעל 25 שנים. מרצה בכנסים בתחום הרשלנות הרפואית. בוגרת השתלמות ברפואה למשפטנים באונ' ת"א. חברת האגודה לזכויות החולה. שותפה במשרד נבו מולסון העוסק בתחום הרשלנות הרפואית בלבד. רוב המקרים בהם מטפלת הם רשלנות בזמן הריון, לידה, ניתוחים ואבחון מחלות. לא גובה שכר טרחה מראש, אלא רק בסוף התביעה ורק אם זוכה. השיגה פיצויים של מאות מיליוני שקלים ללקוחותיה.

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות ע"י עו"ד ענת מולסון, יש למלא את הפרטים הבאים או להשאיר לה הודעה בטלפון 8517*

עשוי לעניין אתכם