המטולוגיה- רשלנות רפואית של המטולוג

תוכן עניינים

המטולוגיה- רשלנות רפואית של המטולוג

המטולוגיה (Hematology) היא תחום ברפואה העוסק במערכת תאי הדם, באיברים ורקמות מייצרים אותם, במנגנון קרישת הדם ובממאירויות (התמרות סרטניות) השייכות למערכת פיזיולוגית זו.

ההמטולוגיה עוסקת בתהליכי ייצור תאי מערכת הדם ומערכת הלימפה, תפקודם ומחלותיהם. רוב תאי הדם נוצרים במח העצם, פרט ללימפוציטים אשר נוצרים במקומות אחרים. קרישת הדם הינה מורכבת ביותר והיא כוללת מספר רב של תהליכים המתרחשים במקביל ובמדורג ואשר יש ביניהם זיקה רבה של מפעיל / מופעל.

תאי הדם מחולקים לשלוש קבוצות שונות הכוללות:

תאי דם אדומים (אריתרוציטים),
תאי דם לבנים (לויקוציטים) הכוללים: גרנולוציטים נויטרופילים, אאוזינופילים ובאזופילים, לימפוציטים ומונוציטים.
טסיות דם (תרומבוציטים).

לוקמיה (Leukemia; סרטן הדם) היא מחלה קשה הגורמת להיווצרות לא-תקינה ומוגברת של תאי דם במח העצם. תחילה מתנהגים התאים בצורה כמעט רגילה, אך עם הזמן דוחקים את תאי הדם הלבנים, האדומים וטסיות הדם.

הסרטן מתחלק לשני סוגים:

לוקמיה כרונית: בתחילת המחלה תאי הדם הסרטניים עדיין מבצעים את תפקידם, ולעתים קרובות אין סימפטומים לאנשים הסובלים מהלוקמיה הזו. אך, עם הזמן הסרטן מתגבר והסימפטומים מתחזקים.
לוקמיה חריפה (אקוטית): תאי הדם מעוותים מאוד ואינם מסוגלים לבצע את תפקידם. הם מתרבים בקצב גבוה מאוד ולכן המחלה הולכת ומחמירה בקצב מהיר. קיימים שני סוגים של המחלה: לוקמיה מיאלואידית חריפה – הנפוצה יותר בקרב מבוגרים, ולוקמיה לימפוציטית חריפה, הנפוצה יותר בקרב ילדים.

עבור רוב החולים סיבת המחלה אינה ידועה, מחקרים הראו שיש גורמים המגבירים את הסיכון לחלות במחלה, כגון חשיפה לרמות גבוהות של קרינה מייננת, חשיפה לכימיקלים קרצינוגנים מסוימים (בנזן, פורמלדהיד, טיפולים כימותרפיים ועוד), פגמים גנטיים שונים בכללם תסמונת דאון ווירוסים מסוימים.

בעבר, מחקרים הראו שגם חשיפה לשדות אלקטרומגנטיים עלולה לעודד את המחלה, אך מחקרים אחרונים הוכיחו שהקשר בין הדברים קלוש, אם בכלל.

תסמינים:
קדחת והזעה מוגברת
זיהומים תכופים
עייפות, חולשה או תשישות
כאבי ראש
דימומים מחבלות קלות
כאבים בפרקים ובעצמות
בלוטות לימפה נפוחות
אובדן משקל
כתמים אדומים מתחת לרקמות העור 

דרכי טיפול:
כימותרפיה
טיפולים ביולוגיים
רדיותרפיה
השתלת מח עצם

בישראל מוגשות תביעות רשלנות רפואית בגין איחור באבחטון סרטן הדם או טיפול שגוי במחלה. חלק מהתביעות הינן כנגד רופא משפחה אשר לא הפנה לבדיקות הנכונות או למומחה המטולוג, וחלק מן התביעות הינן כנגד המטולוגים אשר כשלו באבחון ו/או גילו את סרטן הדם מאוחר ו/או טיפלו במחלה באופן רשלני.

בכדיי להגיש תביעת רשלנות רפואית של המטולוג, יש להצטייד בחוות דעת רפואית, של מומחה בתחום ההמטולוגיה, אשר יפרט מה בדיוק הייתה הרשלנות הרפואית ואיזה נזק נגרם ממנה למשל: אובדן סיכויי החלמה וריפוי, מינונים מוגברים יותר של טיפול שיידרש לבצע החולה כתוצאה מהאבחון המאוחר, נכות וכדומה.

על מנת להעריך את סיכוייך לתביעת רשלנות רפואית נגד המטולוג, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית, בטלפון 0524787850 או במייל: [email protected]

In the academic writer in https://pro-academic-writers.com/ digital age, content can easily be shared from the classroom to almost anywhere on earth by posting it on the world wide web

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות יש למלא את הפרטים הבאים או לחייג 8517*

שיתוף

עו״ד ענת מולסון

בעלת תואר ראשון במשפטים. עוסקת בתחום רשלנות רפואית מעל 25 שנים. מרצה בכנסים בתחום הרשלנות הרפואית. בוגרת השתלמות ברפואה למשפטנים באונ' ת"א. חברת האגודה לזכויות החולה. שותפה במשרד נבו מולסון העוסק בתחום הרשלנות הרפואית בלבד. רוב המקרים בהם מטפלת הם רשלנות בזמן הריון, לידה, ניתוחים ואבחון מחלות. לא גובה שכר טרחה מראש, אלא רק בסוף התביעה ורק אם זוכה. השיגה פיצויים של מאות מיליוני שקלים ללקוחותיה.

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות ע"י עו"ד ענת מולסון, יש למלא את הפרטים הבאים או להשאיר לה הודעה בטלפון 8517*

עשוי לעניין אתכם