כימותרפיה – רשלנות רפואית?

תוכן עניינים

 

חלק גדול מתביעות רשלנות רפואית שמוגשות בישראל נוגעות לנושא איחור באבחון סרטן או רשלנות בטיפול בסרטן כגון מתן מינון שגוי של כימותרפיה.

כימותרפיה הינה שימוש במוצרים כימיים במטרה לטפל בסרטן. הפעולה מתבססת על שימוש במוצרים אלו בדרגה שיש בה יכולת לחסל או לפחות לגרום לעיכוב התפתחותי של תאי סרטן (או תאי דם לבנים במקרה של מחלות שקשורות במערכת החיסונית).

טיפול כימותרפיה נעשה לשם כמה מטרות:

השמדה מוחלטת של תאי סרטן והחלמה.

לאחר ניתוח או הקרנה על מנת לוודא שלא יוותרו תאי סרטן בגוף.

במקרים בהם לא ניתן להגיע להחלמה מלאה, התרופה ניתנת על מנת להפחית או לעצור את הגידול או לצמצם את מס' תאי הסרטן על מנת להביא להארכת חיים ולהענקת איכות חיים גבוהה בהרבה

טיפול כימותרפיה תוקף את התאים הסרטניים וגורם להפסקת ההתחלקות והגדילה שלהם, אבל חסרונו הוא שמהטיפול מתים גם תאים בריאים ובמיוחד תאים המתחלקים במהירות (כמו התאים של מערכת העיכול, מערכת הרבייה, שיער ועוד). הפגיעה בתאים הבריאים היא זו שיוצרת את תופעות הלוואי, אך לרוב הם מתקנים את עצמם לאחר סיום הטיפול הכימותרפי.

טיפול כימותרפיה יכול להינתן במספר צורות. צורת מתן תוך-ורידית ניתנת לרוב במספר מחזורים. כל מחזור יכול להמשך בין מספר שעות למספר ימים. לאחר כל מחזור תהיה תקופת החלמה של מספר שבועות המאפשרת לגוף להתאושש מתופעות הלוואי.

בנוסף ישנם חולים המקבלים טיפול כימותרפי בכדורים. במקרה זה הטיפול הוא במינון קטן יותר, אך ניתן יום ביומו במשך מספר שבועות או חודשים עד לריפוי המחלה.

תרופות כימותרפיות נועדו לחסל תאי סרטן. על מנת שלא לפגוע בתאים רגילים, התרופות פוגעות בתאים שמתחלקים מהר (תכונה האופיינית לתאים סרטניים) יותר מאשר בתאים שמתחלקים לאט. אך, יש גם תאים בריאים המתחלקים במהירות, והטיפול הכימותרפי פוגע בהם וגורם בכך לתופעות לוואי קשות.

הגשת תביעת רשלנות רפואית בנושא אבחון סרטן או טיפול כימותרפיה שגוי

על מנת להגיש תביעה בנושאים הנ"ל, יש לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית עם כל התיק הרפואי. עורך הדין יעבור על החומר ויכין מכתב פנייה לאונקולוג מומחה אשר יבדוק את התיק הרפואי ויקבע אם אכן הייתה רשלנות רפואית באבחון סרטן או בטיפול כימותרפיה.

במידה והמומחה הרפואי מחליט כי הייתה רשלנות רפואית,  הוא יכין חוות דעת משפטית ועורך הדין יכין כתב תביעה וינהל משפט.

תביעות בנושאים אלו מסתיימות בדרך כלל בפיצויים שנעים בין מאות אלפי שקלים לכמה מיליונים, תלוי בחומרת הנזק שנגרם.

לשאלות בנושא רשלנות רפואית באבחון סרטן או בטיפול כימותרפיה, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות יש למלא את הפרטים הבאים או לחייג 8517*

שיתוף

עו״ד ענת מולסון

בעלת תואר ראשון במשפטים. עוסקת בתחום רשלנות רפואית מעל 25 שנים. מרצה בכנסים בתחום הרשלנות הרפואית. בוגרת השתלמות ברפואה למשפטנים באונ' ת"א. חברת האגודה לזכויות החולה. שותפה במשרד נבו מולסון העוסק בתחום הרשלנות הרפואית בלבד. רוב המקרים בהם מטפלת הם רשלנות בזמן הריון, לידה, ניתוחים ואבחון מחלות. לא גובה שכר טרחה מראש, אלא רק בסוף התביעה ורק אם זוכה. השיגה פיצויים של מאות מיליוני שקלים ללקוחותיה.

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות ע"י עו"ד ענת מולסון, יש למלא את הפרטים הבאים או להשאיר לה הודעה בטלפון 8517*

עשוי לעניין אתכם