רשלנות רפואית בניתוחי לב

תוכן עניינים

ניתוח/ניתוחי לב- רשלנות רפואית של מנתח בניתוח/בניתוחי לב

רשלנות רפואית בניתוחי לב

כירוגיית לב-חזה (באנגלית: Cardiothoracic Surgery) היא ענף בכירורגיה העוסק במחלות של בית החזה, שבאופן מסורתי יכולות להפתר על ידי ניתוח, אולם לא בהכרח. ענף זה כולל טיפול במחלות כירורגיות של הלב, קרום הלב (פריקרד), הריאות, הפלאורה, וכלי הדם הגדולים שבבית החזה. כמו כן, עוסק המקצוע בטראומה של בית החזה ובתיקון מומים מולדים של הלב וכלי הדם שבחזה. לעתים עוסק התחום גם בניתוחי ושט, קנה וסרעפת.

ניתוחים נפוצים המבוצעים על ידי מנתח לב-חזה הינם:

ניתוחי מעקפים של העורקים הכליליים (עורקי הלב).
ניתוחי תיקון או החלפה של מסתמים
מדיאסטינוסקופיה וטורקוסקופיה – הסתכלות וטיפול בשיטה חודרנית מינימלית (Minimally Invasive Surgery) במיצר (מדיאסטינום) ובבית החזה.
כריתת נגעים מהריאה
ניתוחי תיקון של אנוירזמה או דיסקציה של אבי העורקים החזי (תיקון של אבי העורקים הבטני מתבצע על ידי רופא המומחה בכירורגיית כלי-דם).
תיקון מומים מולדים של הלב וכלי הדם שבחזה
השתלת לב, השתלת ריאה והשתלת לב-ריאות

חלק מניתוחי הלב מתבצעים בגישה של ניתוח לב פתוח. זהו ניתוח שבו מחובר החולה למכונת לב-ריאה, היא מכונה השואבת את הדם, מחמצנת אותו ומחזירה אותו לחולה.

באופן מסורתי, רוב ניתוחי הבל בתחום היו ניתוחי מעקפים לבביים שמטרתם עקיפת היצרויות או חסימות בעורקים הכליליים. כיום, בשל ההתקדמות הטכנולוגיה הרפואית, עלתה היכולת לבצע התערבות בעורקים הכליליים מבלי צורך לפתוח את בית החזה, באמצעות צנתור לב. התערבות כזו נקראת "צנתור טיפולי" (בשונה מ"צנתור אבחנתי") והיא מבוצעת על ידי רופא קרדיולוג שאינו כירורג. מאז, יש ירידה כללית במספר ניתוחי המעקפים המבוצעים, ועלה חלקו היחסי של ניתוחי תיקון המומים המולדים.

כיום רק מקרים קשים או מקרים ספציפיים של חסימות בעורקים הכליליים מנותחים. צנתורים חוסכים מהחולים את זמן ההחלמה הממושך הקשור בניתוח לב פתוח וכן חלק מהסיבוכים. אולם, יש לזכור שגם לצנתורים יש סיבוכים, חלקם עשויים להיות קטלניים, בעיקר כאשר מנסים להשתמש בהם עבור מצבים של שבהם יש התוויה ברורה לניתוח.

הגשת תביעה על רשלנות רפואית בניתוחי לב

בישראל ובעולם מוגשות תביעות רפואית רבות בגין רשלנות של מנתח/מנתחי לב. לשם הגשת התביעה יש להצטייד בחוות דעת רפואית של רופא מומחה בתחום כירורגית לב-חזה, אשר יפרט בהרחבה מה הייתה הרשלנות ואילו נזקים נגרמו כתוצאה מכך.

הפיצוי תלוי בגודל הנזק שנגרם ויכול להגיע לסדרי גודל של מאות אלפי ש"ח ולעיתים אף מיליונים אם מדובר בנזק לבבי קשה ובלתי הפיך. עורכי דין העוסקים בתחום רשלנות רפואית, מטפלים בתביעות רשלנות רפואית של מנתחי לב, באחוזים מהפיצוי המושג ללקוח ורק במקרה של זכייה.

להערכת סיכויי תביעתך, ניתן לפנות לעו"ד ענת מולסון, המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית, שפרטיה מצד שמאל למעלה

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות יש למלא את הפרטים הבאים או לחייג 8517*

שיתוף

עו״ד ענת מולסון

בעלת תואר ראשון במשפטים. עוסקת בתחום רשלנות רפואית מעל 25 שנים. מרצה בכנסים בתחום הרשלנות הרפואית. בוגרת השתלמות ברפואה למשפטנים באונ' ת"א. חברת האגודה לזכויות החולה. שותפה במשרד נבו מולסון העוסק בתחום הרשלנות הרפואית בלבד. רוב המקרים בהם מטפלת הם רשלנות בזמן הריון, לידה, ניתוחים ואבחון מחלות. לא גובה שכר טרחה מראש, אלא רק בסוף התביעה ורק אם זוכה. השיגה פיצויים של מאות מיליוני שקלים ללקוחותיה.

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות ע"י עו"ד ענת מולסון, יש למלא את הפרטים הבאים או להשאיר לה הודעה בטלפון 8517*

עשוי לעניין אתכם