רשלנות רפואית באבחון סרטן – עו"ד ענת מולסון

תוכן עניינים

רשלנות רפואית באבחון סרטן היא מהתביעות הנפוצות ביותר בתחום.

הסיבה היא שכמות האנשים המאובחנים כחולי סרטן היא עצומה ומנגד איכות שירות הבריאות יורדת עם הזמן עקב תקציבים מועטים ביחס לדרישה להם.

רוב התביעות מוגשות כנגד רופאי משפחה אשר פספסו את האבחנה. חלקן גם מוגשות נגד אונקולוגים או מומחי הדמייה.

איך יודעים אם הייתה רשלנות רפואית באבחון סרטן?

ראשית יש לפנות לעו"ד העוסק בתחום רשלנות רפואית. הוא יאסוף את התיק הרפואי מהמוסדות הרלבנטיים ויפנה לאונקולוג כדי לקבל חוות דעת ראשונית אם אכן היה צריך לאבחן את מחלת הסרטן קודם ואם כן- מהו הנזק שנגרם כתוצאה מהאבחנה המאוחרת.

לאחר שהתשובה של הרופא המומחה מספקת את דעתו של עורך הדין, הוא יבקש מהמומחה לכתוב חוות דעת מלאה ומפורטת אותה מצרפים לכתב התביעה.

ניהול תביעות רשלנות רפואית באבחון סרטן

בדרך כלל תביעת רשלנות רפואית באבחון בנושא סרטן לוקחת בין שנתיים לארבע שנים. על עוה"ד להגיש כתב תביעה, להשתתף בקדם משפט, להכין תחשיבי נזק, לנהל משא ומתן מחוץ לכתבלי בית משפט, לפנות אולי לגישור ואם זה לא עולה יפה- לנהל הוכחות וסיכומים, לאחאר מתקבל פסק דין.

יחד עם זאת, רוב המקרים של רשלנות רפואית בנושא זה מסתיימים בפשרה מחוץ לכתלי בית המשפט, כאשר אכן הייתה רשלנות.

תביעות רשלנות רפואית סרטן

רוב התביעות בתחום זה מוגשות לגבי סוגי סרטן אשר האיחור בו הוא קריטי כגון סרטן המעי, מלנומה, סרטן צוואר הרחם, סרטן השד וכדומה.

אם לדוגמא היה איחור באבחון של סרטן המעי, אך מדובר באיחור קצר של חודש למשל, אזי בדרך כלל לא תוגש תביעה מאחר ואיחור כזה לא ממש גרם לנזק משמעותי. יש לבחון אחורה את התנהלותם של הרופאים ולבדוק האם התייחוס כראוי לתלונות החולה, האם שלחו לבדיקות ולצילומים הרלבנטיים, האם פיענחו את הצילומים נכון והאם שלחןו את המטופל לביצוע הפרוצדורות הרפאויות המתאימות.

פסקי דין רשלנות רפואית סרטן

בארצות הברית הפיצויים שניתנים על רשלנות רפואית באבחון בתחום הסרטן הם עצומים ונעים לעיתים בסדרי גודל של מיליוני דולרים.

בארץ הפיצוי נמוך יותר מאחר ובתי המשפט שלנו כמעט לא פוסקים פיצויים עונשיים אשר מהווים את מרכיב הפיצוי הגדול בפסקי הדין האמריקאים.

דוגמאות לפסקי דין בנושא רשלנות רפואית באבחון סרטן ניתן למצוא כאן

פיצויים רשלנות רפואית באבחון סרטן

פיצויים בתביעות כאלו נעים בדרך כלל בין מאות אלפי שקלים למיליוני שקלים.

גובה הפיצוי תלוי בגודל הנזק שנגרם כתוצאה מהאבחנה המאוחרת. כמו כן יש הבדל בין הפיצוי שיקבל בחור 28 לבין זה שיקבל אדם בן 88 וזאת בשל שיקולים כגון הפסדי השתכרות, אובדן תוחלת חיים ועוד.

לשאלות בנושא ניתן לפנות לעו"ד ענת מולסון אשר ייצגה במקרים רבים של רשלנות רפואית בתחום סרטן.

 

 

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות יש למלא את הפרטים הבאים או לחייג 8517*

שיתוף

עו״ד ענת מולסון

בעלת תואר ראשון במשפטים. עוסקת בתחום רשלנות רפואית מעל 25 שנים. מרצה בכנסים בתחום הרשלנות הרפואית. בוגרת השתלמות ברפואה למשפטנים באונ' ת"א. חברת האגודה לזכויות החולה. שותפה במשרד נבו מולסון העוסק בתחום הרשלנות הרפואית בלבד. רוב המקרים בהם מטפלת הם רשלנות בזמן הריון, לידה, ניתוחים ואבחון מחלות. לא גובה שכר טרחה מראש, אלא רק בסוף התביעה ורק אם זוכה. השיגה פיצויים של מאות מיליוני שקלים ללקוחותיה.

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות ע"י עו"ד ענת מולסון, יש למלא את הפרטים הבאים או להשאיר לה הודעה בטלפון 8517*

עשוי לעניין אתכם