רשלנות רפואית בלידה ולאחר הלידה

תוכן עניינים

עו"ד ענת שלום.

שמי יוליה ואני בחורה צעירה בת 29 מורה למחול, שעברה לידה ראשונה בבית החולים בצפון הארץ.
במהלך כל ההריון היו קיימות חששות לגבי קריש דם שעלול להתפרץ לי לאחר הלידה עקב בעיה גנטית.
כשהגעתי לחדר הלידה עם אימי ודודתי ביקשנו פעמים רבות ולכל רופא שבדק אותי סיפרנו על החשש הזה.
וכולם אמרו לי שיבדקו את זה וחלקם אמרו שהאחוזים שזה יקרה גם לי הן מאוד זעירים הרי לא היה שום סיבה וודאית שזה גנטי משום שלא בדקתי זאת כי לא היה ברצוני להכנס להריון ובמהלך ההריון לא ניתן לבדוק זאת , ביקשנו שלאחר הלידה יתנו לי זריקה הנקראת "קלקסן" לדילול דם הרי הקריש דם מתפרץ ימים ספורים לאחר הלידה ובחדר הלידה החליטו להתעלם מהנושא ולא לתת לי זריקה.

בעקבות זאת שישה ימים לאחר הלידה התחילו לי כאבים שבעקבותם התאשפזתי שוב באותו בית החולים
לקח להם שבועיים רק להבין מה יש לי ומה לא עברתי טירטרו אותי בין מחלקות : מיון נשים , כירורגית (בכירורגית ישנתי מספר ימים ולא הייתי שייכת בכלל למחלקה לפי דבריו של אחד המומחים שם) הם עשו לי ct ולא ראו שיש לי קריש דם וחשבו שזה אפנדציט/אבנים בכלייה וכל פעם השאירו אותי בצום לקראת ניתוח שעלול להיות דחוף , עקב הצומות הארוכים נגמר לי החלב ובגללם לא הנקתי את בני יותר .

רק לאחר מספר ימים שאושפזתי שם הגיע מומחה שלא הבין מה אני עושה במחלקה הכירורגית בכלל ושלח אותי מיידית למחלקת נשים כי ראה בבירור קריש דם באזור נדיר ליד השחלה באותו היום התחלתי לקבל טיפול בזריקות שידללו את הדם והשתחררתי עם טיפול תרופתי קבוע במשך חצי שנה ואני עושה בדיקות דם פעם בשבוע/שבועיים בהתחלה היה פעמיים בשבוע. בעקבות הקריש דם אני אמורה בהריונות הבאים שלי להזריק לעצמי כל יום את אותן זריקות לרגל במשך תשעת חודשי ההריון. ואת כל זה יכלו למנוע רק בעזרת מספר זריקות לאחר הלידה.

עוד נושא שלדעתי חשוב יותר ומהווה רשלנות רפואית בלידה הוא:
עברתי לידה מאוד טראומתית שכוללת חום , רעידות ובסוף גם חתך עקב בליעת מים מקוניאליים של העובר במהלך הלידה.
המיילדת שלי הייתה מקסימה אך לאחר הלידה לקחו את בני במהירות ונשארתי תשושה וכאובה
ומיד נכנסה מיילדת מחדר אחר והתחילה למשוך את השילייה בכוח , השילייה שאמורה להתנתק מטבעה לאחר מספר דקות 10-15 או אפילו יותר .
פשוט משכה ומשכה עד שאמא שלי ודודה שלי אמרו לה בטון נרגז : "למה את מושכת לה את השילייה?" כי ראו שאני מתייסרת , היא עצרה אך משכה שוב לאחר מספר שניות. לטענתה השיליה התגלתה קרועה ולכן עברתי גרידה עם היד שכאבה לי פי 10 מהלידה עצמה ואיבדתי כמויות גדולות של דם שקיבלתי מנת דם ובמקום להשתחרר מחדר לידה בשעה 5:00 יצאתי משם רק ב9:00 בבוקר. הייתי תשושה ובני היה בפגייה לא יכולתי לקום מהמיטה ומספר פעמים התעלפתי עקב חוסר ברזל בגוף.

עברתי סבל קשה שיכלו למנוע ולכן אני פונה אליך לגבי תביעת רשלנות רפואית בלידה.

אנא ממך תאמרי לי אם המקרה שלי שווה תביעה . הבנתי שקשה לצאת כנגד בתי חולים , וכנגד המדינה כביכול.

ראיתי שהצלחת למשל בתביעות על שיתוק מוחין עקב רשלנות רפואית בלידה ואסונות דומים אך בעיני המקרה שלי לא פחות קשנה מזה.

בתודה יוליה.

 

 

 

 

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות יש למלא את הפרטים הבאים או לחייג 8517*

שיתוף

עו״ד ענת מולסון

בעלת תואר ראשון במשפטים. עוסקת בתחום רשלנות רפואית מעל 25 שנים. מרצה בכנסים בתחום הרשלנות הרפואית. בוגרת השתלמות ברפואה למשפטנים באונ' ת"א. חברת האגודה לזכויות החולה. שותפה במשרד נבו מולסון העוסק בתחום הרשלנות הרפואית בלבד. רוב המקרים בהם מטפלת הם רשלנות בזמן הריון, לידה, ניתוחים ואבחון מחלות. לא גובה שכר טרחה מראש, אלא רק בסוף התביעה ורק אם זוכה. השיגה פיצויים של מאות מיליוני שקלים ללקוחותיה.

להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות ע"י עו"ד ענת מולסון, יש למלא את הפרטים הבאים או להשאיר לה הודעה בטלפון 8517*

עשוי לעניין אתכם