רופא אורטופד לא אבחן שבר – רשלנות רפואית

שמי ירון. אני עברתי תאונת דרכים ונפצעתי בכף הרגל.

הובהלתי על ידי מד”א לבה”ח בדרום שם אחרי שנשאלתי אם יש לי כאבים ועניתי שלא ממש.

אחרי 5 שעות שוחררתי “ללא צילום” . לאחר מספר ימים התנפחה לי כף הרגל חזרתי למיון צולמתי ונמצאו לי 3 שברים בכף הרגל מייד אושפזתי ל 4 ימים במחלקה אורטופדית בהכנה לניתוח לאחר 3 ימים שוב שוחררתי מאחר והם שינו את עמדתם ונאמר לי לחזור בעוד חודש לביקורת.

חזרתי לביקורת במועד שנקבע ושם בבה”ח במרפאת חוץ שוב ללא צילום שוחררתי ונאמר/נכתב דריכה רגילה על כף הרגל לפי יכולת.ושוב לחזור לביקורת בעוד חודשיים.

לפני כמה ימים חשתי כאב חזרתי לביקורת בבה”ח שוב צולמתי וקיבלתי מכתב שעליי להגיע תוך מקסימום שבועיים לניתוח דחוף בעקבות שבר שהתאחה באופן עקום.

אני עם מחלת לב מילדות לכן הלכתי לרופא פרטי “ביקור רופא” על מנת לקבל חוות דעת נוספת של אורטופד שם נבדקתי ונאמר לי שכרגע מסוכן מאוד לעשות ניתוח מכיוון שעברו 4 חודשים מהמקרה קיבלתי מנוחה בבית.

בין השורות נאמר לי שההפנייה לניתוח בשלב זה היא רשלנות רפואית מצד בה”ח והתהליך הינו בלתי מקצועי במידה ואלך לניתוח הם יצטרכו לשבור לי את העצם שוב ויחברו אותה או משהו מסובך שעלול לסכן לי את כף הרגל ועדיף לחכות בבית ולהתפלל שהרגל תחלים ובדיעבד שלא אשאר נכה.

שאלתי היא האם יש אפשרות לתבוע במידה וייקבעו לי אחוזי נכות או משהו בסגנון ? יש לי הפנייה לניתוח מ בה”ח , ומכתב מרופא שזה עלול לסכן אותי ועדיף להימנע .. כיצד אוכל להגן על עצמי משפטית  במידה ואשאר נכה ואחד הצדדים התרשל רפואית ?

בברכה

ירון ג. מאשדוד