לידה חטופה והתינוק נפטר- רשלנות רפואית?

עו”ד ענת מולסון שלום, מדובר על רשלנות רפואית בלידה בשבוע 28. 
הייתה שם ירידת מים מוקדמת בשבוע מאוד מאוד מאוד מוקדם.
הייתה התלבטות אמיתית אם ליילד מייד ואז בוודאות העובר ימות או להשאיר בבטן כל עוד לא כל המים ירדו [כנראה שהיה מיעוט מים אבל היו מים].
החליטו לתת אנטיביוטיקה כדי לכסות זיהום ולהשאיר באשפוז.
בסופו של דבר התפתחה לידה חטופה כעשרה ימים לאחר מכן והתינוק שרד כמה שעות ונפטר.
האם יש כאן לדעתך מקום להגיש תביעת רשלנות רפואית?

אם כן אשמח מאד אם ניתן להיפגש איתך בהקדם האפשרקי על מנת שתייצגי אותנו בנושא מול בית החולים.

תודה. אלדד

אי אבחון של מחלה לילדה בחדר מיון האם זה רשלנות רפואית?

המקרה ארוך ומורכב ועדיין בבירורים רפואיים. אני מעוניינת לבדוק איתכם אם יש כאן מקרה של רשלנות רפואית באבחון של ילדה בחדר מיון ואם אפשר להגיש תביעה ולקבל פיצויים.

אשמח אם עו”ד ענת מולסון תחזור אליי מהר בנושא זה ותיפגש איתי.

לפני כשנה וחצי ילדתי את ביתי השלישית.

לאחר הלידה שוחררנו הביתה בידיעה כי הכל תקין אצלי ואצלה אם זאת לאחר כחודשיים ימים בלבד החלה ירידה משמעותית בתאבון הילדה ושלשולים ללא הפסקה.

פנינו המון פעמים למיון ולקופת החולים אך תמיד הייתה התשובה כי זה ויראלי והכל בסדר.

לאחר כחודשיים ימים שהילדה לא מפסיקה לשלשל קרוב לכ25 פעמים ביום וכמעט ולא אוכלת מ150 סיסי פתאום רק 25 סיסי בכל כמה שעות ובהמון מאמץ ובכי.

הגענו בפעם המי יודע כמה למיון שם התעקתי על בדיקות מקיפות יותר עשו לה בדיקות דם קבעו שהכל בסדר ושיש לה רק דלקת באוזן נתנו לנו אנטיביוטיקה ועוד תרופה שהיא נגד ריפלוקס כי כנראה שזה מה שגרם לה לצרוח בזמן האכילה לאחר יומיים עם התרופה (זנטקס) החלה לה פריחה בכל הגוף מאוד מדאיגה.

שוב הלכנו לרופא משפחה נתנו לנו משחה ושלחו הביתה יום למחרת ניהיה הפריחה גרועה יותר ובכל הזמן הזה עדיין לא אוכלת ועדיין משלשלת בלי הפסקה הלכנו שוב למיון ונתנו לה פנסטיל שבאמת עזר לאחר כיומיים ואמרו לנו להפסיק את הזנטק.

לאחר שראו כי האנטיביוטיקה לא עוזרת החליטו לעשות לה ניקור באוזן שבה לכאורה היה דלקת הילדה מרחה ללא הפסקה והרופא אמר שזה ישחרר לה את הלחץ ויצא מוגלה אך לא יצא כלום ושום דבר ולא נראה שינוי חזרנו שוב לאחר כמה ימים ואז סוף סוף החליטו על אישפוז.

בשעה שש אחר הצהריים עשו לה בדיקות דם וכל הרופאים הלכו הביתה רק אחות נשארה לאחר כמה שעות ביקשתי לדבר עם רופא ולדעת מה אם הבדיקות אך לא היה מי שיראה כי אין רופאים בבוקר.

למחרת הרופא הגיע בבהלה ואמר איזה אמא משוגעת כי כנראה היה טעות בבדיקות ונעשה שוב עשינו שוב ואחרי שעה הוא הגיע ואמר כי מפנים אותנו לבית חולים בצפון שם מחכה לנו רופאה ויקבלו אותנו לאישפוז.

כמובן שהיינו נסערים מאוד הורים טריים ומבוהלים כאשר הגענו לבית החולים נאלצנו להמתין במיון כשלו שעות עד שהעבירו אותנו למחלקה שמו אותנו בבידוד ושם התחילה סדרה מטורפת של בדיקות חדרי ניתוח.

אכלה בצינורית לקיבה מנות דם ועוד ועוד אף אחד לא ידע להסביר מה יש לה ולא הבינו איך זה נמשך כל כך הרבה זמן בלי טיפול.

אני לא מבינה כל כך ברפואה אבל יש לי כמעט את כל המסמכים מההתחלה עד הסוף גם מהמיון בסופו של דבר הגיעו לכמה אבחנות ועדיין לא בטוחים מה הנכונה ולדעתי אף אחת מהן לא ברורה כל כך.

אחת היא אלרגיה חמורה לחלב שהסתבכה והשנייה קרעים בכלי הדם או בלימפות שגרמו לאיבוד אלבומין והמערכת החיסונית.

היינו מאושפזים חודש שלם בבידוד לאחר מכן שוחררנו הביתה לבידוד בבית כשישה חודשים.

עד היום ילדתי אוכל אוכל יקר מאוד שנקנה במרשם בבית המרקחת ומקבלת לוסק כל יום אסור לה לאכול שום דבר אלרגני כגון בוטנים אגוזים סויה דגים ביצים חלב גלוטן ועוד אני עדיין בביקורות ובירורים ועדיין לא מבינה מה הבעיה איתה היא כבר בת שנתיים ההוצאות שלנו מטורפות וקשות אנו זוג ממוצע בלי גב כלכלי וקיבלנו סיוע מביטוח לאומי שהופסק לפני שישה חודשים כי היא כבר לא בבידוד אבל עדיין לא מומלץ להכניס לגן ילדים כי היא לא מחוסנת בגלל שהמערכת החיסונית שלה הייתה ירודה.

לסיכום אני מאמינה כי אם היו מתייחסים אלי מההתחלה ולא חושבים שאני אמא טרייה והיסטרית לא היינו מגיעים למצב כל כך גרוע וקשה אפילו אפשר להגיד שנכנסתי לדיכאון מאוד קשה בכל התהליך הזה והתמוטטתי לא פעם ושלא נדבר על הקשיים הכלכלים שנכנסנו אליהם עוד יותר ממה שהיה לנו אני מקווה שמישהו יוכל לעזור לי כי זו נראית לרשלנות קשה לכל דבר.

תודה מראש על כל תשובה. ברוריה ממטולה

נפטר לאחר צינתור- מלפורמציה- רשלנות רפואית?

בן זוגי נפטר בגיל 34 אחר צנתור.

היה מורה לספורט, ארע דמם מוחי עקב מלפורמציה ב-avm.

צונתר ובהמשך הסתבך ולאחר מכן ניפטר.

אני חושדת שהצנתור לא בוצע כיאות וכן כי המעקב לאחריו לא היה תקין.

מעוניינת להגיש תביעת רשלנות רפואית על ידי עו”ד ענת מולסון שהמליצו לי עליה ואשמח אםן היא תחזור אליה.

תודה. דבורה

 

קרישי דם ותסחיף ריאתי לאחר ניתוח

אני עברתי רצף של אירועים בביח בזמן הריון ולידה וסובלת כיום אחרי חודשיים וחצי מהניתוח מחוסר בשיווי משקל צליעה וכאבים חזקים ברגל.

לפני שנה שברתי את הרגל בחודש השלישי.

הייתי אישה בריאה לכל דבר ניתחו אותי בקרסול ובבית לא הרגשתי טוב ואז בביח גילו לי קרישי דם ותסחיף טופלתי בבכמות רצינית של תרופות והיו לי תופעות קשות שלרעידות וחום גוף פנימי אושפזתי חודשיים וכיום אני צולעת סוחבת את הרגל וחוסר יציבות.

האם יש מקום להגיש תביעת רשלנות רפואית על דבר כזה?

איזה פיצוי אפשר לקבל?

תודה. ברטה

אסור לבצע ניתוח לייזר בעיניים עם קרטוקונוס

ביתי עברה ניתוח להורדת משקפיים לפני 3 שנים.

בשנה האחרונה יש ירידה משמעותית בראייה.

השבוע היינו בבדיקה אצל מנהל מחלקת עניים בבית חולים ולפי המסמכים שיש בידנו אבחן שהיה לילדה קרטוקונוס ולא היה צריך לעשות לה את הניתוח

אודה לך מאוד אם תעזור לנו תודה מראש.

הבנתי שאסור לבצע ניתוח לייזר בעיניים עם קרטוקונוס ולכן ברצוננו להגיש תביעה על רשלנות רפואית.

תודה. שוקי

פטירה לאחר ניתוח מסתם בלב

אחותי בת 34 עבדה בבית מלון בתור חדרנית.

היא ניפטרה לאחר ניתוח מסתם לב.

לטענת המשפחה לא היו צריכים לנתחה בשל תת משקל.

שאלת הרשלנות הרפואית לא ידועה לי בשלב זה.

האם תוכלי לייצג אותנו בתביעת רשלנות רפואית?

תודה. מייק