האם יש אפשרות לתבוע את רופא המשפחה של קופת החולים?

שמי מרקין בולי, אח שלי אובחן בבית החולים בדרום כחולה סרטן בלבלב.

כמעט שנה בערך הוא התלונן בפני רופא המשפחה בקופת חולים באר שבע מכבי, על כאבים בבטן. לאחר מספר בדיקות וכדורים לכאבי בטן לא גילו שהוא חולה סרטן.

רק אחרי שיום חמישי בלילה כשאח שלי התלונן על כאבים חזקים, הזמנתי לו אמבולנס ובבית החולים לאחר בדיקות, גילו שהיה לו מחסור במלחים (ואחר כך גילו שיש לו סרטן בלבלב) .

בגלל רופא המשפחה, אבא שלי סבל ולא היה מודע שמתפתח בתוכו סרטן. אם היו מגלים את הסרטן בשלבים המוקדמים היינו היום יכולים להתחיל בטיפולים. עכשיו אי אפשר בגלל שהסרטן בדרגה 4.

האם יש אפשרות לתבוע את רופא המשפחה של קופת החולים מכבי? ראיתי שטיפלתם בהמון מקרים של איחר באבחון סרטן, אבל בשיחה עם נציג שלכם הוא אמר שלדעתו בסוג הסרטן הזה שיש לאחי ולפי זמן האיחור הדבר נראה לו בעייתי מעט בהגשת תביעה מסיבות כאלו ואחרות. הייתי שמח להיפגש איתך עו”ד ענת מולסון באופן אישי ולהציג בפניך את כל עובדות המקרה כדי שתקבלי החלטה אפם לדעתך המשפחה שלנו צריכה להיכנס כעת לתהליך המורכב הזה של תביעת רשלנות רפואית על איחור באבחון סרטן או שעדיף שנתרכז באבבל שלנו ונשים את זה בצד ואולי בעתיד נשקול זאת שוב כי הבנתי שי לונו שבע שנים להגיש את התביעה לפני שיש התיישנות.

כמו כן הבנתי שבתביעה כזאת יש גם לא מעט הוצאות על חוות דעת רפואיות ואחרות, ולא הייתי רוצה שניכנס להוצאה הזאת אם בסופו של דבר המסקנה של המומחה היא שיהיה קשה לבסס עילת תביעה ואז בסוף נצא בשן ועין מכל הסיפור-גם הוצאות כבדות וגם אין פיצוי.

 

אשמח לתשובה בהקדם כי פנו אליי עורכי דין אחרים אבל אני מעדיף אותך לפי כל הסיפורים ששמעתי עליך ומקרים שראיתי שטיפל בהם עד היום שקשורים לנושא של איחור באבחון סרטן.

תודה. מרקין

(אגב השם שלי מוזר קצת כי אני עולה חדש מארגנטינה והמשפחה הטילה עליי את המשימה של למצוא את העורך הכי טוב בתחום וכל הגעתי אליך.

אני לרשותך בכל שאלה או הבהרה שנדרשת לך בנושא).

 

 

 

 

לא אובחן cva ושוחררה הבית

שלום רב

אחותי אחרי אירוע מוחי מיולי 2010. האם יש טעם לתביעה???

ביום חמישי בשבוע שעבר אחותי חשה חולשה בפלג ימין הלכנו למיון בבית חולים בדרום אך אחרי כמה שעות במיון ואחרי סי טי ראש לא אובחנה כ cva ושוחררה הבית.

ביום שלישי לאחר מכן בלי שום החמרה במצב רופא המשפחה הסתכל בניירת בלבד וישר הפנה אותנו לבי”ח במרכז ורק שם אמרו לנו שמדובר בcva

אחותי הייתה מאושפזת כמה ימים בנוירולוגיה ולאחר מכן העברנו אותה לשיקום.

אך ללא הועיל פלג ימין אינו מתפקד.ואני מטפלת בה 24/7 בנוסף נצטרך כנראה בקרוב עוד עזרה של פיליפינית.

האם אחרי זמן זה יש עילה לתביעה על רשלנות רפואית??

המליצו לי על עורכת דין ענת מולסון ואמרו לי שהיא טיפלה בהרבה מקרים כאלו לכן אבקש שהיא תחזור אליי באופן אישי על מנת שאוכל לספר לה פרטים נוספים על המקרה המחריד לדעתי של זלזול משווע שגרם לנו צער רב ועוגמת נפש אדירה כאשר עם קצת יותר תשומת לב ניתן היה למנוע את המצב הזה.

בברכה מתי

 

 

טיפול ביולוגי במחלת פרקים ספונדיליטיס אנקילוזינג

שלום שמי מנחם ואני בן 26 מבאר יעקב. בשנת 2009 התחלתי טיפול ביולוגי במחלת פרקים (ספונדיליטיס אנקילוזינג).

הטיפול מחליש חלק מהמערכת החיסונית וידוע שהוא יכול לגרום למחלת שחפת להתפרץ במקרה שהמטופל נושא את החיידק.

לפני תחילת הטיפול נשלחתי לבדיקת מנטו ולפי התוצאות הייתי נשא של החיידק.

בשלב זה הייתי אמור לקבל טיפול מונע שחפת ורק אז להתחיל את הטיפול הביולוגי ולא קיבלתי.

שלוש שנים לאחר שקיבלתי את החומר הביולוגי התפרצה אצלי שחפת.

הייתי מאושפז כמעט חודש במחלקה לחולי שחפת ועכשיו אני נמצא בבידוד בבית לעוד מספר חודשיים בלתי ידוע.

כל המידע הנ”ל נודע לי רק בשלב האשפוז ולא הייתי מודע לטיפול מונע או לסכנות שבקבלת התרופה.

נודע לי על הטיפול רק לאחר שחליתי כאשר רופאים מומחים למחלה שאלו אותי מדוע לא קיבלתי טיפול מונע כאשר היה ידוע שאני נשא של החיידק.

גם הראומטולוג (שהפנה אותי לבדיקת המנטו ) הסכים שהייתי צריך לקבל טיפול מונע הוא פשוט טוען שזה היה אחריות של רופא הריאות.

רופא הריאות מסביר שהיו צריכים להפנות אותי אילו ושזה היה אחריות הראומטולוג להפנות עם קבלת התוצאות ושככה הם עובדים כבר שנים.

בכל מקרה כולם מסכימים שהייתי צריך לקבל טיפול מונע שלא קיבלתי וכנראה היה מונע את התפרצות המחלה וחוסך ממני המון סבל.

לידיעתך אני נחשבתי מקרה קשה עם שחפת מופשטת גם במעי וגם בראות, סבלתי מחום גבוה, שלשולים,רעידות, ורוב הזמן הייתי מוזן דרך הוריד.

בנוסף לפני האבחון של המחלה הייתי שלושה חודשים עם חום גבוה ללא מקור ואשפזתי פעמיים עד לאבחון.

אשמח אם תחזרי אלי ליעוץ לגבי תביעת רשלנות רפואית.

תודה. מנחם