טיפול בתרופות לאפילפסיה גרמו לגידול?

בעלי בן 45, לטענתו אובחן בטעות כחולה אפילפסיה וטופל בתרופות בהתאם.

השנה נמסר לו שיש לו גידול שפיר במוח.

לטענתו ,הטיפול בתרופות לאפילפסיה גרמו לו לחלות בגידול.

האם זה מאפשר הגשת תביעת רשלנות רפואית? אם כן אשמח אם עו”ד ענת מולסון תוכל לסייע לנו בכך.

תודה. שירית

אי מניעת התקף לב על ידי טיפול בכולסטרול

עו”ד ענת מולסון שלום, אחי בן בן 43, עם אוטם נרחב לפני 4 שנים.
הטענה: שלוש שנים לפני כן ערכי כולסטרול בגבול העליון של הנורמה, לא ניתן טיפול ובכך לא נמנע ההתקף.
בנוסף, משאובחן האוטם בקופת חולים, אשתו הונחתה להסיעו ברכבה לבית חולים ולקח כשעתיים עד שהגיעו למיון כולל עליה רגלית למיון.
עד האוטם עבד כמורה לספורט. מאז-לא עובד וגם הושתל קוצב. מקבל קצבת נכות מאה אחוז מהמלל.
האם יש כאן לדעתך עילה להגיש תביעת רשלנות רפואית?

אפם כן אשמח אם תטפלי בתיק שלי. תודה. אבני

עובר שנפטר ולא עלו על כך בזמן ההריון

עו”ד ענת מולסון שלום, לגבי עובר שנפטר ולא עלו על כך בזמן ההריון.

אנו זוג בשנות הארבעים לחיינו מגדלים ילד בן חמש וילד בן שמונה. את ההריון האחרון העברנו ביתר קלות בהשוואה להריונו של הבכור בלי הרבה תופעות הריון תקין לכל הדעות בכל הבדיקות האפשריות כולל אקו לב שאליו נשלחתי ועוד הרבה בדיקות אחרות שעליהן שילמתי מכספי נאמר לי שהכל תקין ויצאתי להערכת משקל שגרתית אחרונה לפני לידה בשבוע 38.

כשהגעתי קיבלה אותי טכנאית נחמדה שבתחילה שידרה חוסר מקצועיות משוועת באחת המדידות התחילה לשאול שאלות מלחיצות כגון מי עשה לי את סקירות המערכות ולאחר מכן יצאה מהחדר כשהיא חוזרת מלווה בפרופסור שביקש שאעבור לחדרו בכדי לבצע את הבדיקה בצורה קצת יותר מקיפה בזמן שעוד אינני מבינה לאיזה סיוט נקלעו חיי עוד באותו הרגע לאחר לא מעט לחיצות ועינויים התבשר לי ע”י הפרופסור שישלח אותי לאחד מבתי החולים בסביבה כדי לקבל חוות דעת נוספת.

כששאלתי מה קרה הוא ניסה להסביר שהוא לא מצליח לראות את הורמיס של העובר נלחצתי והזעקתי את בעלי לביהח שם קיבל אותנו מנהל מחלקת לידה ששאל אותנו אם החלטנו להפסיק את ההריון אותו רגע נחלשו לי הרגליים אני ובעלי עמדנו משותקים השאלה הראשונה היתה מה? על מה אתם מדברים הכל היה יותר מבסדר עד עכשיו?! כשאנחנו בכלל לא מעקלים או מבינים במה מדובר ובאיזה גודל של בעיה אנחנו נמצאים.

בעלי שמאד כעס על ההתנהלות שאל את המנהל על מה הוא מדבר וכשזה הבין שלא הוסברו לנו פני הדברים שלח אותנו למחלקת נשים שם ביצעו בי עוד בדיקות במשך כשש שעות של מכשירים ועינויים כשאף אחד לא מציין במפורש שיומיים לאחר מכן אני עלולה לאבד את הבן שלי.

לבסוף הזעיק הרופא המומחה את ראש מחלקת אונקולוגית ילדים שהגיעה עם רופא נוסף וכשכולם יושבים מולנו ושואלים אותנו שאלות גנטיות שכבר נשאלנו בתחילת ההריון של הבן והכל נמצא תקין באותו הרגע התבשרנו שהמום שנמצא במוח העובר איננו בר תיקון ושאם נחליט להביאו לעולם חייו יהיו יותר גרועים מהמוות.

באותו הרגע קרס עולמי נשארה בידינו החלטה כשבעצם אין מה להחליט מאותו הרגע ניגשתי לרופא מומחה למוח בין הטובים בארץ שתשובתו היתה זהה.

לחצו עליי מאחר ויש חגים לזרז החלטה מאחר וכל יום יכולתי לקבל צירים כשקראו לנו לוועדה להפסקת הריון כבר ביום לאחר מציאת הממצא החדש לא נותר לנו אלה לגשת לוועדה להפסקת הריון מפני שאם לא היינו ניגשים במקרה של צירים היו מיילדים אותו רגיל.

ביום למחרת נקראתי לבצע הפסקת הריון אך בבוקר קיבלתי טלפון מהמומחה שבדק אותי במחלקת נשים בשיחה נאמר לי שאיננו מסוגל לבצע את תהליך ההמתה אם אין MRI שיוכיח שהממצא הוא ודאי ונכון ורק לאחר מכן יוכל להמשיך בתהליך הריצו אותנו אותו יום לבית חולים ששם היו מוכנים לקבל אותנו בהתראה כל כך קצרה והתבקשתי לחזור מיד לאחר הבדיקה לבי”ח.

התחילו להכניס לי מחטים ולקחו אותי להזריק לה ללב מלחים שלושה ימים ישבתי איתה כשהוא מת לי בבטן בהמתנה לפתיחה כשביום החמישי באותו השבוע בשעה שתיים יום אחרי ערב חג ראש השנה הבן שלי נולדה בלידה רגילה 3700 מת אה ואם שאלת את עצמך.

בכל הסיפור הזה ומי באמת ערך לי את הסקירות אז זה הוא וכשהכל נודה לי בהערכת המשקל התקשרתי אליו התשובה היתה פשוטה בלי בכלל לנסות לקרוא לי או לבדוק אולי טעו או פשוט אמר אין מה לעשות דברים כאלו קורים צריך להפסיק את ההריון.

מקווה שתוכלי לעזור לנו צדק חייב להיעשות במקרה הזה את עוגמת הנפש שנגרמה לנו זה אולי לא יתקן אבל למענו אני חייבת להגיש תביעת רשלנות רפואית.

אודה לך מאד על יצירת קשר

תודה. אמירה, בת 48 מר”ג

 

שחלות שנפגעו עקב הקרנות

> אשתו עברה בשנת 2009 הקרנות עקב סרטן מעי גס.

> באותה תקופה, היה מקובל להרים את השחלות מעבר לשדה הקרינה.

> השחלות ניפגעו בכל זאת ,והיום זקוקה לתרומת ביציות והיא רק בת 28.

> מה דעתך גב’ עו”ד ענת מולסון? יש כאן מקום לתביעת רשלנות רפואית?

תודה. ראובן

עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית

שלום לעו”ד ענת מולסון, חיפשתי עורך דין התצמחה בתחום הרשלנות הרפואית וכולם המליצו לי עליך…

שמי- יפעת ואני בת 22 מחיפה. לפני מספר שנים התחלתי לסבול מבעית הנשירה. אני חברה בקופת חולים. הלכתי להיוועץ עם רופאי עור בנדון.

הייתי בתחילה בטיפולו של ד”ר בעל מרפאה ולאחר מכן של ד”ר אחר בעל מרפאת עור אחרת. עשיתי את כל הבדיקות דם שניתנו לי על ידם, מספר בדיקות במהלך השנים.

התשובה שניתנה לי על ידי שניהם לאחר שהסתכלו על תוצאות בדיקות הדם שלי שהכול תקין בבדיקות הנ”ל ושאין שום דבר חריג ודחפו לי כל מיני תכשירים שכלל לא סייעו לי ואף החמירו את מצב הנשירה וד”ר אף דאג לשווק ולמכור לי וויטמינים ושמפו שלו בהבטחה שזה מה שיעזור לי.

הם נטעו בי תקוות שווא. יש לציין שהייתי במעקב שלהם והלכתי אליהם מספר פעמים כדי ליידע אותם שהנשירה רק מחמירה והתכשירים לא סייעו לי ושאולי יש טעם בבדיקות נוספות.

הנשירה רק החמירה והחריפה במהלך השנתיים וחצי האחרונות, נהיו לי קרחות בראש ושיער מאוד דליל. כבר אז חשבתי לחפש עורכי דין שמתמחים בתביעות רשלנות רפואית.

לפני כשבוע הלכתי לרופא עור ואחר מבט חטוף בבדיקות הדם שלי שנעשו מ-2009 נאמר לי על ידו שמאז שנת 2009 הוא רואה רמת ברזל מאוד נמוכה במאגר הברזל שלי, הרמה הנמוכה פי שלוש מהרמה שאמורה להיות לי, דבר אשר לא נאמר לי על ידי אף רופא אחר שהלכתי אליו לפני כן, והוא לא הבין איך אף רופא לא אמר לי זאת קודם לכן.

כמו כן חשוב ל לציין ששאלתי מספר פעמים את הרופאים האם יש לי מחסור בברזל ואף ביקשתי לעשות את בדיקת- אינקובטור פילורו שזאת בדיקת נשיפה שבודקת את הימצאות חיידק ה’אוכל’ את מאגר הברזל ונעניתי בשלילה בשל צורך בחסכון של הרופאים לקופת חולים ככל הנראה.

לאחר לקיחת כדורי הברזל והוויטמינים ומינוקסי שניתנו לי אני רואה בשיפור משמעותי שחל בנשירה. וזאת רק לאחר שימוש של שבועיים בכדורים ובתכשיר. ועכשיו אני שואלת את עצמי- למה הייתי אמורה לעבור את כל מה שעברתי בשנה האחרונה בגלל אותם רופאים שבטחתי בהם שהם עושים את עבודתם כראוי?

מי ישלם לי על התקופה האבודה? על השנה וחצי האחרונים שסבלתי בגלל טעויות הרופאים? רציתי לדעת, האם יש מה לעשות בנדון? האם יש אפשרות של לתבוע את אותם רופאים? המרפאה ממשיכה להתנהל כרגיל והוא הוחלף על ידי רופא אחר ושמתנהלות נגדו הרבה תביעות בנושאים אחרים.

כאמור חיפשתי עורך שמתמחה בתחום הרשלנות הרפואית וכולם המליצו עליך.

אודה לתיאום פגישה.

תודה. יפעת

 

10 שיטות איך להקל על כאבי גב עקב עקמת

אחוז גדול מהאוכלוסיה סובל מעקמת. הגורמים לעקמת הינם גנטיים או יציבה לא נכונה.

לרוב מדובר על עקמת קלה של 5 עד 10 אחוזים, אך לעיתים העקמת היא קשה בהרבה.

ההמלצות שלנו על דרכים להקלה בכאבי גב שנגרמים עקב עקמת הם:

1. טיפול כירופרקטי – באמצעות מניפולציות ידניות

2. טיפול פיזיותרפי – בעיקר שיטת “שרוט” 

3. מזרן קשיח- ויסקו, לטקס, קפיצים מבודדים או שילוב בינהם

4. טייפ קינזיולוגי- 

5. מכשיר בקלייף – מסייע להקלה באב אך לא לפתרון הבעיה

6. מכשיר טנס – כנ”ל

7. מדרסים- מומלץ לבצע אצל מומחה בתחום

8. תרגול ביתי- מתיחות ושחרור של שרירים ומפרקים

9. שיאצו / טווינא – 

10. דיקור סיני או יפני- מסייעים להקלת כאבי גב עקב עקמת ובכלל

אם יש לכם המלצות נוספות נשמח לשמוע: anatmolson@gmail.com

 

 

תינוק שנולד עם צירים מוקדמים, אפגר 5 עם חמצן

הילדה שלי בת 16 כבדת שמיעה נולדה בשב’ 35 2.4 קג עם צירים מוקדמים, אפגר 5 בפגיה 35 יום עם חמצן.

אני טוענת שהיא כבדת שמיעה בשל עודף חמצן בפגיה, למרות שלא שמעתי על סיבוך כזה כתוצאה מעודף חמצן.

לאחר הלידה אמרו לי לא להתקשר אליהם כי לא תשרוד.

עושה רושם שהיתה פגועה מאד ללא קשר לחמצן.

רכמרו כן הרופאה שיילדה זיהתה עוד לפני הלידה שהעובר לא זז!

יתכן שהבעיה היא דווקא חילוץ מאוחר של התינוק כי שקלו דם עוברי(?) ואח”כ קיסרי ובינתיים ילדתי ספונטנית.

עו”ד ענת מולסון, לשיקולך האם להיכנס לתביעת רשלנות רפואית במקרה שלי?

תודה. צפרירה. קרית ארבע

בניתוח נפגעה שלפוחית השתן

עו”ד ענת מולסון שלום, בהמשך לשיחתנו, אני מעלה את הפרטים המדוייקים יותר על הכתב, מכין שבמהלך השיחה לא דייקתי בתאריכים ואולי יש לכך השפעה על החלטתכם, כמו כן יש לי שאלה חשובה :

אשתי בת 36 חולת סרטן שהתגלה כסרטן שד בהמשך לממוגרפיה שביצעה בעקבות מישוש גוש בעצמה. בדיקות ממוגרפיה קודמות אותן ביצעה ב-2008 וב-2011 היו תקינות, אך לתדהמתנו בבדיקה האחרונה נכתב הנוסח הבא : “רמז היה ב-2019”. בבדיקה של 2010 צוין “אין שינוי מהותי מבדיקה קודמת ב-2008”.

המחלה התפשטה למצב מאוד קשה וגרורתי, טיפולי כימותרפיה שהופסקו בגלל שהיא לא עמדה בהם, כריתת רחם ושחלות, בניתוח נפגעה שלפוחית השתן היא היום רק עם טיטולים ועוד סבל רב לה ולכל המשפחה שיכול היה להיחסך.

אגב, כל הבדיקות בוצעו באותו בי”ח ואותו רופא כתב את התשובות בשנים קודמות.

שאלתי היא : מה הערכתך למשך טיפול בהגשת תביעה על רשלנות רפואית מסוג זה, מכיון שגם אם נשיג 2000 ש”ח לתחילת התהליך, המצב הרפואי מאוד מאוד קשה לצערי.

אני מודה לך על תשומת הלב ועל הרגישות לנושא.

 

תודה. נתנאל, ראשל”צ