סרטן אנדוקרצינומה שהתגלה באיחור – רשלנות רפואית ?

עורכת דן ענת מולסון שלום, מדובר על תיק של אבי ז”ל בסביבות מאי 2011 אבי החל להתלונן על כאבים ברגלים וניגש לרופא ששלח אותו לפיזיוטרפיה לאחר תלונות רבות שנתנה כל מיני כדורים שלחה אותו גם למיפוי עצם שתוצאותיו שכבו אצלה לפחות חודשים.

רשלנות רפואית פיצוי

בינתיים אבי החל להתלונן על בריחת שתן והוא שלח אותו לאורלוג לבדיקה, האורלוג לקח לו ביופסיה ועד להגעת התוצאות אבי התלונן בחוזקה על כאבים ברגלים עד אובדן הליכה, היינו בשלושה חדרי מיון שביקשו לראות את מיפוי העצם ושיחררו אותנו ללא ממצאים כלשהם, אני מצידי הסתקרנתי לדעת מה יש במפוי העצם שכלכך העסיק את בית החולים ופתחתי את תוצאות הבדיקה שהיו גם בביתנו, ולתדהמתי אני מגלה שרשום בו ממצאים פתלוגים מרובים.

מיד נחרדתי והתקשרתי לחברה שעבדה במח’ אונקולגיה ובדקה לי מול אונקולגים במחלקתה והובחן כי אבי סבל מסרטן בכל העצמות בגופו ועם קבלת הביופסיה של הערמונית נקב !
גם סוג הסרטן אנדוקרצינומה עם נגעים בכל הגוף.בינתיים אבי השתתק ופנינו לאולרולג באופן פרטי שפיענח בפנינו את המיפוי והסביר שהמצב גרוע(בינתים הבדיקה ממשיכה לשכב אצל רופאת המשפחה כאבן שאין לה הופכין.

חודש וחצי לאחר הגילוי אבי נפטר מפצעי לחץ שיצרו זהומים עקב שכיבה ממושכת בשל השתתקותו. זו הסיפור בגדול הטיפול נמצא אצל עורך דין אשר חזר לנו עם סכום מגוחך של אולי 90000 ש”ח בלי השכ”ט שלו, ונראה לי תמוה מאוד תיק שנמצא כבר כמה שנים בדיונים מה לעשות ומה הערכה במצב כזה, יש חוות של אונקולג שכתב שאבי יכל לחיות עוד שנתיים לפחות מבלי להיות משותק, יש כאן כמה גופים שאמורים להיתבע גם קופח וגם בתי החולים ששיחררו מבלי ממצאים ומבלי לאשפזו ולבדוק מדוע החולה הולך ומשתתק ברגליו, עוד שחודש וחצי הוא כבר נפטר עקב זיהום מפצעי לחוץ.

אבקש את התיחסותך אם יש כאן מקום לסכום גדול יותר על רשלנות רפואית זאת ואם כן כמה והאם היית רוצה שנעביר את התיק לטיפולך.

תודה. אליעזר