בית חולים שערי צדק- תביעות רשלנות רפואית

בי”ח שערי צדק- תביעות רשלנות רפואית

כמו נגד כל בית חולים בישראל, גם נגד בית חולים שערי צדק, הוגשו ויוגשו תביעות רשלנות רפואית. בית חולים שערי צדק ממוקם בירושלים, בשכונת בית וגן. בית החולים הוקם בשנת 1902. בית החולים יוסד על ידי ד”ר משה וולך, שהיה גם מנהלו של בית החולים והרופא הראשי בו, עד לשנת 1947. ד”ר משה וולך התגורר בבית החולים ונטמן בבית עלמין שנמצא בקרבתו של בית החולים. בית החולים שערי צדק הוקם כתוצאה מעימותים על רקע עדתי בהנהלת בית החולים ביקור חולים שהובילו לדחיית יוצאי גרמניה ויוצאי הולנד מן הנהלת בית החולים. בשנת 1980 עבר בית חולים שערי צדק למשכנו החדש. בית החולים יושב על שטח של 45,000 מ”ר מול הר הרצל. בית חולים שערי צדק מכיל עשרה בניינים המחוברים בניהם. לבית החולים שם בינלאומי בתחומים רבים כגון: קרדיולוגיה וכירורגית לב חזה, בריאות האישה, כירורגיה של כף היד ומחלת גושה, נוירולוגיה של הילד, נפרולוגיה של הילד, גנטיקה רפואית.

בית החולים מטפל ב-250,000 חולים בקירוב מידי שנה המטופלים על ידי צוות המורכב מ- 360 רופאים ו 860 אחיות. בית החולים שערי צדק מכיל 500 מיטות. בית החולים עובד כתף אל כתף עם צה”ל ובשעריו עוברים יותר מ-12,000 חיילים בכל שנה. בית החולים פעיל מאוד גם בתחום האקדמי והוא בית החולים היחיד המסונף לשתי אוניברסיטאות: האוניבסרטיה העברית ואוניברסיטת בן גוריון. אחד מעמודי הטווח של בית החולים הוא מרכז האישה והיילוד. בבית החולים מתרחשות קרוב ל 1000 לידות מידי שנה.

מקרה רשלנות רפואית – בית החולים שערי צדק (א 2198/00)

בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד בית החולים שער צדק נטען על ידי התובע כי בית החולים התרשל בתפקידו וניתח את התובע לא ברמת הזהירות הנדרשת. כתוצאה מכך התובע רותק לכסא גלגלים. התובע טוען שאם היה מבוצע הניתוח כמו שצריך הוא היה חוזר למצב אשר קדם להתדרדרות והיה זקוק לכל היותר לקביים או הליכון. בית המשםט פסק כי יש לפצות את בית החולים בשיעור ניכויים בגובה של 950,000 שקלים והתאמת דיור בגובה של 50,000, ובנוסף יש לפצות את המטופל בעלות רכב, השתכרות, עזרה בעבר, עזרה בעתיד, כאב וסבל והוצאות רפואיות.

לשם הגשת תביעת רשלנות רפואית נגד בית חולים שערי צדק,יש לגשת אל עורך דין רשלנות רפואית ולקבל הערכה של סיכויי ושווי התביעה.

לשאלות או לפגישת ייעוץ, ניתן לפנות אל עו”ד ענת מולסון המייצגת מאות נפגעי רשלנות רפואית, שפרטיה בראש העמוד משמאל

הפרעות בקצב הלב

רשלנות רפואית הפרעות בקצב הלב (arrhythmia)

בתחום רפואת הלב מוגשות תביעות רשלנות רפואית רבות כל שנה.

הפרעות בקצב הלב הוא מונח רחב והטרוגני לקבוצה של תנאים שבהם מתרחשת פעילות חשמלית לא תקינה של הלב. פעימות הלב עלולות להיות מהירות מדי או איטיות מדי, סדורות או לא סדורות. מספר הפרעות בקצב הלב הן מסכנות חיים ונחשבות כמצב רפואי חרום שעלול להסתיים במוות פתאומי. תסמין בשם פלפיטציה או הרגשה מוגברת של פעימות הלב יכול להיות תסמין מציק. אותן פלפיטציות ידועות ככאלו שעלולות לגרום לפרפור חדרים או פרפור פרוזדורים. ישנן הפרעות בקצב הלב שלא יהיו מקושרות לשום סממן קליני, אולם ההפרעות הללו הן מצב שעלול להיות מקדים למצבים מסוכנים כגון שבץ או אמבוליזם. במקרים של הפרעות בקצב הלב ניתן לצפות לשינויים בקצב הלב, שינויים בלחץ הדם, כאבי ראש, בחילה או התעלפות.

מקרי רשלנות רפואית – הפרעות בקצב הלב

הפרעות בקצב הלב הן מצב מסכן חיים ולכן זהו מצב שצריך להיות מבוקר ותחת מעקב רפואי מקצועי ללא רשלנות. ישנם הרבה קווים מנחים לטפל במקרים של הפרעות קצב וכל מקרה מטופל לגופו. אחד העקרונות החשובים במקרה של הפרעות קצב הוא הורדת הסיכון לסיבוכי הפרעות הקצב על ידי טיפול תרופתי מתאים. רופא שיתרשל בתפקידו ולא יתן טיפול מתאים עלול לסיבוכים קשים ושעלולים להגיע עד למוות. בין הסיבוכים שעלולים להופיע שתוצאה מהפרעות קצב הם: שבץ מוחי וכשלון לב.

עילות לתביעת רשלנות רפואית בגין הפרעות בקצב הלב:

– אבחון שגוי של ראשונית מדומה ואבחון בשלב מאוחר מדי.

– פעולות ומחדלים רשלניים שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול,עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף.

– אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות וכל מיני גורמי סיכון רלוונטיים כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות.

– אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים לדוגמת בדיקות הדמיה(רנטגן או CT ).

לשאלות בנושא רשלנות רפואית בנושא הפרעות בקצב הלב ניתן ליצור קשר עם עורך דין רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.