אוושה בלב – רשלנות רפואית

 אוושה בלב (Cardiac murmur)

אוושת בלב היא צליל נוסף בלב אשר נוצר כתוצאה מזרימת דם מערבולית אשר היא מייצרת צליל נשמע רוב האוושות יכולות להשמע רק בעזרת הסטטוסקופ.

“אוושה פונקציונלית” או “אוושה פיזיולוגית” היא אוושה לבבית אשר נוצרת בראש ובראשונה כתוצאה מתנאים פיזיולוגים מחוץ ללב, הפוך מפגם מבני בלב עצמו.האוושה הפונקציונלית היא שפירה. אוושות היא גם תוצאה מבעיות שונות,כתוצאה מהצרות או דליפה של המסתמים או הנוכחות של מעבר לא תקין שדרכו הדם זורם או ליד הלב.אוושות כאלו ידועות כאוושות פתולוגיות,אשר צריכות להבדק על ידי רופא מומחה. אוושת בלב מקוטרגות על ידי התזמון שלהם בעיקר לאוושות סיסטוליות ואיוושות דיאסטוליות. אולם אוושה מתמשכת יכולה להכלל לשני הקטגוריות הללו גם יחד.

רשלנות רפואית- אוושה בלב

במקרים בהם רופאים איחרו לאבחן או לטפל במצב של אוושה בלב, ניתן לשקול הגשת תביעת רשלנות רפואית. לשם כך יש לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית אשר יאסוף את כל התיק הרפואי ויתייעץ עם קרדיולוג מומחה, בכדי לקבגל החלטה אם ניתן וכדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית בגין טיפול שגוי או מאורח בנושא אוושה בלב.

בתביעות רשלנות רפואית בתחום הקרידאלי (לבבי) בית משפט נותן פיצוי בהתאם לגודל הנזק שנגרם ולנכות הרפואית אם קיימת. ישנם גם מקרים מפורסמים של תביעות בהם נדונו מקרים של מוות של מטופלים עקב אי התייחסות ראויה למצבים לבביים שונים. 

לשאלות או להערכת סיכוייך להגשת תביעת רשלנות רפואית אוושה בלב, ניתן ליצור קשר עם עו”ד ענת מולסון שפרטיה משמאל

 

אוורת בית החזה- אוורת חזה- רשלנות רפואית

 אוורת בית החזה (Pneumothorax)

אוורת חזה מתאר מצב של אוסף של אוויר בתוך קרום האדר. קרום האדר הוא ממברנה נסיוב אשר מתקפלת ויוצרת שכבה כפולה.

החלל הדק בין שני קרומי האדר ידוע כחלל האדר. במצב רגיל מכיל חלל האדר כמות קטנה של נוזל.תפקיד קרום האדר הוא לתרום ולדאוג

לתפקוד תקין של הריאות במהלך פעולת הנשימה. אוורת חזה יכול להתרחש באופן ספונטני בחולים ללא היסטוריה של מחלות ריאות כרוניות ואצל כאלו עם מחלות כרוניות של הריאות. אוורת חזה יכולה להתרחש גם כתוצאה מטראומה פיזית לחזה וסיבוכים של טיפול רפואי.

התסמינים של אוורת חזה אשר נקבעת על ידי הנפח של זליגת האוויר והקצב של זליגת האוויר והן יכולים לכלול כאב חזה וקוצר נשימה.האבחנה מתבססת על ידי הבדיקה הפיזיקלית אולם ברוב המקרים האבחנה דורשת צילום רנטגן או CT.

רשלנות רפואית – אוורת בית החזה

אוורת חזה הוא מצב שמחייב השגחה רפואית וטיול רפואי מקצועי שכול רשלנות רפואית עלולה לגרום להחרפה במצב המטופל. חלק מהסיבוכים של אוורת חזה שעלולה להופיע עקב רשלנות רפואית הוא הישנות אוורת החזה,בדרך כלל מתרחשת בשלוש שנים מהפעם הראשונה בו התרחשה אוורת חזה. טיפול לא נכון באוורת חזה עלולה להוביל לדליפה קבועה של אוויר וזאת למרות התפקוד של צינור הניקוז המוכנס לחזה בכדי להשוות את הלחצים. המשך דליפת אוויר במשך מספר ימים עקב רשלנות רפואית בהכנסת צינור הנקז לבית החזה,יוביל ברוב המקרים להתערבות כירורגית רחבה יותר.

עילות לתביעת רשלנות רפואית אוורת בית חזה

– אבחון שגוי של ראשונית מדומה ואבחון בשלב מאוחר מדי.

– פעולות ומחדלים רשלניים שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול,עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף.

– אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות ,וכול מיני גורמי סיכון רלוונטיות כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות.

– אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים לדוגמת בדיקות הדמיה(רנטגן או CT ).

לשאלות בנושא רשלנות רפואית אוורת בית חזה, ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי דין רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.

אדמת – רשלנות רפואית

 אדמת (Rubella) – רשלנות רפואית

אדמת היא מחלה אשר נגרמת כתוצאה מוירוס האדמת. המחלה היא מתונה לרוב לעיתים ההתקפות שלה עוברות מבלי שמבחינים בהם. המחלה יכולה להתמשך בין יום אחד לשלושה ימים. הילדים יכולים להחלים מהר יותר ממבוגרים.הזיהום של האם על ידי וירוס האדמת במהלך ההריון יכולה להיות מסוכן. אם האם נדבקת בעשרים השבועות הראשונים של ההריון הילד עלול להוולד עם סנדרום אדמת מולד, אשר יכול להוביל לספקטרום של מחלות רצינות ללא מרפא. הפלות ספונטניות עלולות לקרות בעשרים אחוזים בקירוב. מחלת האדמת היא שכיחה מאוד בקרב המחלות המדבקות אצל ילדים. סיבוכים אפשריים הם יחסית לא שכיחים אולם אפשריים. אבחנת המחלה נעשת על ידי נוכחות של נוגדנים ספציפיים בדם. ניתן להמנע ממחלת האדמת על ידי חיסון למחלה. אין טיפול נקודתי לטיפול באדמת והטיפול במחלה הזו הוא יותר סימפטומטי. הפרוגנוזה בילדים שחלו באדמת היא מתונה, ולרוב היא נפתרת באופן עצמוני ולרוב היא מופיעה ללא תסמינים.

רשלנות רפואית – אדמת

לרוב מחלת האדמת תעבור ללא סיבוכים ולפעמים ללא תסמינים אפילו.לעיתים ישנם סיבוכים שעלולים אם הרופאים לא יהיו מקצועים מדי הם עלולים ברשלנות לא לטפל בזה באופן ראוי או לא לאבחן את זה בצורה מקצועית או לא לאבחן זאת כלל, למשל דלקת במפרקים של האצבעות, מרפקים, וברכיים, אשר לעיתים יכולים להמשך קרוב לחודש. במקרים שכיחים פחות אדמת יכולה להוביל לדלקת באוזן או זיהום מוחי,והתוצאות עלולות להיות שליליות מאוד. במקרים של רשלנות רפואית בטיפול במקרה של אדמת אצל נשים בהריון, ההשלכות יכולות להשפיע על התינוק בצורה שלילית ביותר. מעל שמונים וחמישה אחוז מכלל התינוקות לאמהות עם אדמת במהלך אחד עשר השבועות הראשונים יפתחו סנדרום אדמת מולד, אשר עלול להוביל לירוד, חרשות, פגיעה בהתפתחות, פגמים מולדים בלב, פיגור שיכלי ועוד.

עילות לתביעת רשלנות רפואית באדמת

– אבחון שגוי של ראשונית מדומה ואבחון בשלב מאוחר מדי.

– פעולות ומחדלים רשלניים שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול,עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף.

– אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות, וכול מיני גורמי סיכון רלוונטיות כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות.

– אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים לדוגמת בדיקות הדמיה(רנטגן או CT ).

לשאלות בנושא רשלנות רפואית בנושא אדמת ניתן ליצור קשר עם עורך דין רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.

אבעבועות רוח- רשלנות רפואית

אבעבועות רוח (Chickenpox) – רשלנות רפואית

אבעבועות רוח היא מחלה מדבקת מאוד אשר נגרמת על ידי וירוס בשם וריצלה זוסטר. המחלה מתחילה לרוב עם פריחה שלפוחית אשר מופיעה בעיקר באזור הגוף ואזור הראש יותר מאשר האיברים ההיקפיים. הפריחה הופכת למגדרת,ולרוב מחלימה ללא צלקת.

 ההדבקות במחלת אבעבועות רוח היא בדרך כלל דרך האוויר והמחלה מתפזרת בקלות באמצעות שיעול או התעטשות של חולים יחידנים או דרך מגע ישיר דרך מגע עם ההפרשות מן הפריחה. התקופה המדבקת של המחלה נעה בין ארבעה לחמישה ימים לאחר הופעת הפריחה או עד אשר כול הפצעים משלים את קרומם. זה לוקח בין עשר לעשרים ואחת יום לאחר המגע עם האדם החולה באבעבועות רוח.פצעים ללא קרום אינם מדבקים. הטיפול המחלה מתבסס בעיקר על הקלת התסמינים. החולים בדרך מצווים להשאר בביתם בכדי לא להוות מקור מדבק בציבור.

רשלנות רפואית-אבעבועות רוח

אבעבועות רוח היא מחלה שלרוב לא אמורים להיות לא סיבוכים והיא אמורה לעבור וזהו. לעיתים במקרי רשלנות רפואית של אבחנה מוטעת או טיפול לא נכון ומקצועי או במקרה של מעקב והשגחה לא מקצועית עם תשומת לב להתפתחות חריגה של המחלה, עלולים להופיע סיבוכים שלא לצורך. הסיבוך השכיח ביותר של אבעבועות רוח היא זיהום חיידקי משני שעלול להוביל להתפתחות מחלות נוספות כמו אימפטיגו, צלוליטיס ועוד.כמו כן קיים סיכון שהזיהום יחדור לדם ויצור אלח דם. הסיבוך השני שעלול לקרות הוא סיבוך נוירולוגי שעלול להתבטא בקשיים בהליכה, קושי בראייה, והפרעות בדיבור שעלולים להמשך ימים ואבל שבועות.

עילות לתביעת רשלנות רפואית אבעבועות רוח

– אבחון שגוי של ראשונית מדומה ואבחון בשלב מאוחר מדי.

– פעולות ומחדלים רשלניים שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול,עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף.

– אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות,וכול מיני גורמי סיכון רלוונטיות כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות.

– אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים לדוגמת בדיקות הדמיה(רנטגן או CT ).

לשאלות או ייעוץ בנושא רשלנות רפואית בנושא אבעבועות רוח, ניתן ליצור קשר עם עו”ד רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.


רשלנות רפואית בלידה – שאלה נוספת

שלום רב יש לי שאלה בנושא רשלנות רפואית בלידה

שמי מיכל ויש לי ילד בן 10 אשר עלה לכתה ד השנה ההריון שלו היה תקין לחלוטין אך הלידה לא. הגעתי עם צירי לידה אך כולם היו בשאנטי (חדר היולדות היה ריק וכולם שתו קפה)

חיברו אותי למוניטר ואחרי חצי שעה הגיע רופא שאמר שאין לי כלום ואני יכולה ללכת הביתה. אציין שהייתי בשבוע 41 להריון. לא יכולתי לעמוד על הרגליים והתחננתי שיעשו לי בדיקה גופנית בסופו של דבר האחות הועילה בטובה לבדוק אותי וגילתה שאני בפתיחה ושלחה אותי להתקלח והלידה התחילה במקלחת ומכאן הכל התחיל להתבלגן. ממילדת אחת הן הפכו להיות 8 מיילדות ורופאה כמובן לידה ללא אפידורל והילד נולד עם 7 כריכות סביב כל הגוף. לקח המון זמן עד שהגיע הבכי וכולם שם צעקו. כשהשתחררתי מבית החולים במכתב היה כתוב שהכל בסדר ואני לא התייחסתי לזה. אך כמובן שאז הגיעו הבעיות וברוך השם הילד בסדר אך הוא נולד עם בעיות מוטוריות קשות וכל החיים אנחנו בטיפולים ורק מאחר ועזבתי את העבודה לשנתיים ודאגתי שהוא יקבל כל מה שצריך הוא עלה לכתה ד כמו כל החברים.

האם יש עילה לתביעת רשלנות רפואית בלידה?

תשובה

מיכל שלום, לאחר שיחה התרשמתי שהיה לחץ בסוף לידה בגלל חבל טבור כרוך סביב צוואר אבל מוניטור היה תקין, לא היו סימנים מצוקה מקדימים, אפגר תקין בלידה, תינוק היה בתינוקיה רגילה לאחר לידה,. היא אומרת ששמעה קולות חנוקים , אבל זה היתה בטוח נשימה אולי עם הפרשות בדרכי אוויר. בלידה חטופה לא היה להם זמן למוניטורים נוספים או משהו אחר, היא ילדה תוך דקות. לא נראה שיש רשלנות. אנחנו נתייעץ עם גניקולוג , נחשוב ונחזור אולי עם שאלות נוספות,

נראה שהיתה לידה מהירה מאוד ומוניטור שעשו לך כנראה היה תקין לפי דבריו של רופא . אם לא היו סימני מצוקה עוברית במוניטור או צניחת חבל טבור בבדיקה ואגינלית, שדורשים ניתוח מיידי לא ניתן לראות רשלנות. לא ברור באזה שלב השתתפו 6 מיילדות ולמה, מה אפגר, וכמה זה המון זמן לא בכה. אם ללא הנשמה , ללא טיפול באשפוז לתינוק – אז קשה לראות קשר בין בעיות מוטוריות ולידה.

למידע נוסף ניתן לעניין בעמוד – רשלנות בלידה

רשלנות רפואית בלידה – שאלה 2

שלום רב יש לי שאלה בנושא רשלנות רפואית בלידה

שמי מיכל ויש לי ילד בן 10 אשר עלה לכתה ד השנה ההריון שלו היה תקין לחלוטין אך הלידה לא.

הגעתי עם צירי לידה אך כולם היו בשאנטי (חדר היולדות היה ריק וכולם שתו קפה)

חיברו אותי למוניטר ואחרי חצי שעה הגיע רופא שאמר שאין לי כלום

ואני יכולה ללכת הביתה. אציין שהייתי בשבוע 41 להריון.

לא יכולתי לעמוד על הרגליים והתחננתי שיעשו לי בדיקה גופנית

בסופו של דבר האחות הועילה בטובה לבדוק אותי וגילתה שאני בפתיחה ושלחה אותי להתקלח והלידה התחילה במקלחת ומכאן הכל התחיל להתבלגן.

ממילדת אחת הן הפכו להיות 8 מיילדות ורופאה

כמובן לידה ללא אפידורל

והילד נולד עם 7 כריכות סביב כל הגוף.

לקח המון זמן עד שהגיע הבכי וכולם שם צעקו.

כשהשתחררתי מבית החולים במכתב היה כתוב שהכל בסדר

ואני לא התייחסתי לזה.

אך כמובן שאז הגיעו הבעיות

וברוך השם הילד בסדר

אך הוא נולד עם בעיות מוטוריות קשות

וכל החיים אנחנו בטיפולים

ורק מאחר ועזבתי את העבודה לשנתיים ודאגתי

שהוא יקבל כל מה שצריך הוא עלה לכתה ד כמו כל החברים.

האם יש עילה לתביעת רשלנות רפואית בלידה?

תשובה

מיכל שלום, לאחר שיחה התרשמתי שהיה לחץ בסוף לידה בגלל חבל טבור כרוך סביב צוואר אבל מוניטור היה תקין, לא היו סימנים מצוקה מקדימים, אפגר תקין בלידה, תינוק היה בתינוקיה רגילה לאחר לידה,. היא אומרת ששמעה קולות חנוקים , אבל זה היתה בטוח נשימה אולי עם הפרשות בדרכי אוויר. בלידה חטופה לא היה להם זמן למוניטורים נוספים או משהו אחר, היא ילדה תוך דקות. לא נראה שיש רשלנות. אנחנו נתייעץ עם גניקולוג , נחשוב ונחזור אולי עם שאלות נוספות,

נראה שהיתה לידה מהירה מאוד ומוניטור שעשו לך כנראה היה תקין לפי דבריו של רופא . אם לא היו סימני מצוקה עוברית במוניטור או צניחת חבל טבור בבדיקה ואגינלית, שדורשים ניתוח מיידי לא ניתן לראות רשלנות. לא ברור באזה שלב השתתפו 6 מיילדות ולמה, מה אפגר, וכמה זה המון זמן לא בכה. אם ללא הנשמה , ללא טיפול באשפוז לתינוק – אז קשה לראות קשר בין בעיות מוטוריות ולידה. למידע נוסף ניתן לעניין בעמוד – רשלנות בלידה

אבנים בדרכי השתן- אבן בכליה / בשלפוחית השתן- רשלנות רפואית

רשלנות רפואית אבנים בדרכי השתן (Urolithiasis)

אבנים בדרכי השתן  / בשלפוחית השתן מתפתחות בדרך כלל כאשר השתן נהיה מרוכז מעלה הממוצע או כאשר יד מצב של יובש.

המצבים הללו מאפשרים לסידן או מגנזיום להתגבש ולהפוך לאבנים.אבנים בדרכי השתן הם שונים במספרם ובגודלם מאדם לאדם.

במקרים אחדים אבני בדרכי השתן אינן יוצרות שום תסמינים ומתגלות באופן מקרי בזמן צילום רנטגן של דרכי השתן ושלפוחית השתן מסיבות אחרות לגמרי.

התמונה הקלינית של חולה עם אבנים בדרכי השתן יכולה לכלול כאבים בחלק התחתון של הבטן וכאב גב,קושי במתן שתן,צורך מוגבר במתן שתן,כאב במתן שתן,הופעת דם בשתן.

רוב החולים יתלוננו על על כאב בגלים.הכאב הזה יכול להגיע עם בחילות,הקאות,ורעידות.הסיבות לאבנים בדרכי השתן יכולה להיות כתוצאה מדלקות שונות בדרכי השתן. סיבות שכיחה נוספת היא הכנסת קטטר שמובילות לדלקות.

רשלנות רפואית- אבנים בדרכי השתן

במקרים של איחור באבחון או בטיפול באבנים בדרכי השתן, ניתן לשקול הגשת תביעת רשלנות רפואית. לשם כך יש להצטייד בחוות דעת של אורולוג או נפרולוג מומ חה, אשר יפרט מה הייתה הרשלנות ואילו נזקים נגרמו כתוצאה ממנה.

לשאלות או לייעוץ בנושא רשלנות רפואית באבחון  או בטיפול בנושא אבנים בדרכי השתן, ניתן ליצור קשר עם עו”ד ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל

אלטרוקסין- תביעה אישית כספית

בימים האחרונים פנו אלינו עשרות גולשים בנוגע לאפשרות להגשת תביעת כספית בנושא נזקי האלטרוקסין

במידה ונגרמו לך נזקים עקב שימוש בפורומולה החדשה של התרופה,

יש לחייג 0523193196 אל עו”ד עידית קסטנר המרכזת את הנושא.

במידה ולא עונה – יש להשאיר הודעה או לשלוח לה מייל:

[email protected]

 

 

אבן בכיס המרה- אבנים בכיס המרה- רשלנות רפואית

אבנים בכיס המרה (Gallstones)

אם נפגעת עקב רשלנות רפואית באבחון או בטיפול באבנים בכיס המרה- באפשרותך להגיש תביעה ולזכות בפיצויים משמעותיים.

אבנים בכיס המרה נוצרים כתוצאה מהתגבשות אבני המרה בתוך מרכיבי המרה. האבנים הללו עלולים לעבור לנקודה מרוחקת במערכת צינורות המרה וליצור שמה חסימות של נוזל המרה.המצאות של אבנים בכיס המרה עלולה להוביל לדלקת חריפה של כיס המרה וזאת דרך באגירת נוזל המרה בתוך מערכת צינורות המרה ובכיס המרה.

הסיטואציה הזו מועדפת על ידי חיידקים שונים אשר מנצלים את המצב ויוצרים דלקת בכיס המרה. האבנים בכיס המרה יכולים להיות שונים בגודלם והם יכולים להגיע עד אף לגדלים של כדור גולף! אולם מצבים אלו הם פחות שכיחים.

סוגי האבנים השכיחות הם אבני כולסטרול, אבני פיגמנטים ואבנים משולבות הנוצרות מסידן , פוספסט וחומרים אחרים. חולים עם אבנים בכיס המרה יכולים להופיע ללא תסמינים במשך שנים,מה שנקרא “אבנים שקטות”. לרוב התסמינים מופיעים כשהאבן גדולה מ 8מ”מ. כאב בחלק הימני העליון של הבטן,לרוב מלווה בבחילות והקאות. הכאבים עלולים להקרין לאזור הכתף באותו הצד.

רשלנות רפואית – אבנים בכיס המרה

אבנים בכיס המרה מחייבים התייחסות בוודאי כשהם בשלב הסימפטומטי שלהם וגם שהם לא.

רשלנות רפואית באבחנה או בטיפול של אבנים בכיס המרה עלולים להוביל לדלקת של כיס המרה לעיתים יכולה להמנע.

חסימות של הצינורות המרה הן סיבוך נוסף. צהבת ודלקת של צינורות המרה הם הסיבוך האפשרי של חסימה כזו. חסימה של תעלת הלבלב, עלולה להוביל לדלקת של הלבלב, אשר תופיע עם כאב בטן קבוע אשר לרוב ידרוש אשפוז. היסטוריה של אבני מרה היא גורם סיכון להתפתחות של סרטן בכיס המרה. אבנים בכלייה לרוב מחייבים התערבות כירורגית, פתח נוסף לטעויות במקרה של רשלנות רפואית.

עילות לתביעת רשלנות רפואית אבנים בכיס המרה:

– אבחון שגוי או אבחון בשלב מאוחר מדי.

– פעולות ומחדלים רשלניים שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול,עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף.

– אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות באזור המעיים וכול מיני גורמי סיכון רלוונטיות כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות.

– אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים לדוגמת בדיקות הדמיה(רנטגן או CT ). 

לשאלות בנושא רשלנות רפואית אבנים בכיס המרה ניתן ליצור קשר עם עורך דין רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.