דיסקציה צווארית- רשלנות רפואית

דיסקציה צווארית

ניתוח דיסקציה צווארית הינו ניתוח מקובל בטיפול בגדולים ממאירים באזור הראש והצוואר.

כחלק מן המנגנון החיסוני של הגוף קיימות בלוטות לימפה רבות באיזור הצוואר, המכילות רכיבים חשובים לפעילות המערכת בחיסונית הלימפטית. בלוטות אלו עלולות להכיל גידול סרטני באזור הראש והצוואר. גידול ממאיר בבלוטות יכול להגיע גם כהתפשטות גרורות מגידול ממאיר ממקום אחר.

ניתוח דיסקציה צווארית מיועד לחולים בגידולים באזורים אלו. הליך זה מאפשר להם הסרה של הגידול הממאיר באמצעות ניתוח כירורגי יחסית פשוט.

הליך ניתוח דיסקציה

לאחר הרדמה כללית, הניתוח מתבצע על ידי כירורג מומחה. ע”י יצירת חתך בצוואר. כיום יצירת החתך הינה רוחבית תת עורית לפגיעה אסתטית מינימלית. לאחר זיהוי הבלוטות הממאירות- ניתן להסירן ע”י כריתתן. היקף הטיפול תלוי בהתשפטות המחלה הממאירה. ככול  שהיא חמורה יותר, כך יש להסיר רקמות, שרירים וכלי דם רבים יותר.
 

סיכונים / רשלנות רפואית בניתוח דיסקציה:

ככל פעולה כירורגית פולשנית, גם ניתוח דיסקציה צווארית טומן בחובו מס’ סיכונים העלולים לגרור סיבוכים שונים, על המטופל  להיות מודע אליהם, טרם קבלת ההחלטה על ביצוע הניתוח .אי הסבר ראוי על מכלול הסיכונים והסיבוכים השונים העלולים להיגרם, יכול להוות עילת רשלנות רפואית של הגורם המטפל באם קרו סיבוכים או נזקים שונים.

בנוסף טיפול רשלני של הניתוח יכול לגרור סיבוכים כגון: זיהומים, דימומי, פגיעה בכלי דם שונים, חוסר תחושה בעור הצוואר באופן זמני עד קבוע, חולשות בכתף או בעצבי הפנים.

על הגורם המטפל לקבל שיקול דעת מדויק לטיפול ספציפי במטופל תוך תשומת לב מלאה לנקודות הבעייתיות של המטופל וההיסטוריה הרפואית שלו. אי התייחסות למכלול שיקולים אלה, יכול לגרום לדיאגנוזה שגויה לטיפול היכולה לגרור נזקים למטופל המהווים רשלנות רפואית של הגורם המטפל.

יש לציין כי מערכת הצוואר כוללת בתוכה מס’ מבנים: הווריד היוגולרי הפנימי המנקז דם מהמוח לכיוון הלב, עצב הגולגולת, והשריר העיקרי- שריר מרכין הראש. מבנים אלו משולבים זה בזה ופגיעה לא זהירה של המנתח באחת המערכות במהלך הניתוח יכולה לגרום לנזק קבוע באותו מבנה.

 

לשאלות נוספות בנושא רשלנות רפואית בניתוח דיסקציה צווארית ניתן לפנות אל עורכי דין רשלנות רפואית כגון ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל

ניתוח דיקור כפורת הלב- רשלנות רפואית

ניתוח דיקור כפורת הלב

ניתוח הדיקור הינה דרך פעולה אפשרית לטיפול בבעיות הנובעות בעיקר ממחלות הפוגעות בתפקוד מעטפת הלב היינו דלקת כפורת הלב של המטופל. מעטפת זו מכילה מנוזל הנמצא בין שתי שכבות המעטפת.לכפורת הלב תפקידים רבים, לשמירה על מערכות הגוף וחיסונו.

ישנם גורמים רבים העלולים לפגוע בכפורת הלב ולגרום לתחלואה כזיהומים, מחלות שונות כאי ספיקת כליות, אוטם בשריר הלב ואף גידולים סרטניים באזור. תופעות אלו יוצרות לעיתים הצטברות של הנוזל הגורם לכאבים רבים בבית החזה, ולבעיות בתפקוד. מטרת הניתוח הינה לפתור בעיה זו ע”י הליך כירורגי המאבחן וברוב המקרים אף מנקז את הנוזלים העודפים.

הליך ניתוח דיקור כפורת הלב

לאחר בדיקת קדם הקובעת את הדיאגנוזה המדויקת לטיפול, ובחינת מיקום הנוזל המיועד לניקוז וכמותו, מתבצע אלחוש מקומי. לאחר מכן יכול הגורם המטפל להחדיר את המחט המחוברת למזרק מתחת לצלעות הבטן העליונה . המזרק מתמלא בנוזל המיועד, שמתנקז לאחר מכן לבקבוק סטרילי. לאחר סיום התהליך הצנתר שהוחדר לתהליך-מוסר החוצה.

רשלנות רפואית בניתוח דיקור כפורת לב

ניתוח הדיקור נחשב לבטוח יחסית ובעל אחוזי הצלחה גבוהים, אך ככל תהליך פולשני, ועקב רגישותו של האזור, ישנם מס’ סיכונים אשר ניהול רשלני של הניתוח יכול להביא לקיומם ואף להביא לנזקים או סיבוכים שונים.

דוגמאות רשלנות רפואית ניתוח דיקור כפורת לב:

א. ביצוע רשלני של אחד מתהליכי הניתוח ע”י הגורמים המטפלים, החל משלב ההרדמה הראשוני ועד לשלבים המתקדמים של הניתוח, יכול לגרור סיבוכים שונים, החל מדימומים וזיהומים אזוריים ועד נזקים כהתפשטות דלקת כפורת הלב והחרפתה, ואי ספיקת לב, ובעיות נוספות התלויות בנסיבות המטופל. נזקים אלו מהווים עילה לרשלנות של המטפל.

ב. אי הסבר נאות של מכלול הסיכונים והסיבוכים של ההליך למטופל בצורה ראויה, יכולה להוות עילה למחדל רשלני במקרה של נזק גופני או סיבוך.

ג. ביצוע הניתוח ע”י צוות לא מנוסה ומיומן, או שימוש בציוד לא סטרילי הקריטי להצלחת הניתוח כגון מחט הדיקור, עלולה להביא לידי כשלון הניתוח ומהווה רשלנות רפואית.

 

במקרה ועקב ביצוע לקוי של הניתוח עקב מחדל רשלני או קבלת שיקול דעת שגוי בדיאגנוזה של המטופל, ועקב כך נגרמו נזקים או סיבוכים למטופל, ניתן לתבוע לקבלת פיצויים בגין רשלנות רפואית מן הגורם המטפל.

לשאלות נוספות בנושא רשלנות רפואית בניתוח דיקור כפורת הלב ניתן לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל

ניתוח החלפת ברך- רשלנות רפואית בניתוח להחלפת ברך

ניתוח החלפת ברך – Knee Replacement Surgery

ניתוח להחלפת ברך הינו הליך אפשרי לטיפול בבעיות ברך חמורות. ניתוח זה נפוץ בעיקר בגילאים מבוגרים בה שכיחות מחלת מפרקים ניווניות עולה. ניוון המפרק גורם להצרת המרווח התקין הגורם לכאבים רבים ופגיעה בתפקוד הכללי. ישנם מס’ דרכים לטיפול בבעיות ברך קשות אלו, ובחירת דרך הפעולה תלויה בנסיבות המטופל והמפרק. ניתוח זה מיועד לאחר שטיפולים פולשניים פחות אינם מטיבים עם המטופל.

מטרת הניתוח הינה החלפת המפרק המנוון במפרק מלאכותי המותקן באזור הברך.

הליך ניתוח להחלפת ברך:

לקבלת דיאגנוזה ברורה לטיפול נערכות בדיקות קדם רבות למטופל כמו בדיקות דם, בדיקות אק”ג וצילום חזה, ולעיתים בדיקות הדמיה. לאחר הרדמה כללית או מקומית, המנתח יחטה את המקום ויבצע חיתוך סטרילי באזור קדמת הברך. באמצעות חשיפה לחלל המפרק, המנתח יוכל להוציא את הרקמה הסחוסית העודפת. לאחר שלבים אלו, יוכל הגורם המטפל להכיל תותבת מפרקית שתיצמד באמצעות חומר אל העצמות הדרושות באזור ולשרירי הברך ולרצועות המפרק.

למרות הצלחתו הרבה של ניתוח זה,כמו בכל הליך כירורגי, קיימות מס’ סיכונים העלולים להתפתח כתוצאה מן הניתוח:  החל מן סיכוני ההרדמה לאנשים עם רגישויות, זיהומים באזור הניתוח, דימומים וצלקות היכולות להישאר בברך.

רשלנות רפואית בניתוח החלפת ברך

מעבר לסיכונים שהוזכרו לעיל, אשר יכולים לנבוע כתוצאה מן הניתוח להחלפת הברך, ישנם מס’ סיבוכים ונזקים אשר יכולים להיגרם למטופל עקב מחדל רשלני, או טיפול לקוי ולא איכותי ,יכולים להוות רשלנות רפואית של הגורם המטפל.

דוגמאות לסיבוכים אפשריים:

א. טיפול לקוי יכול לפגוע במרכזי עצבים סמוכים העוברים מחוט השידרה ועלול להיגרם נזק עצבי בלתי הפיך.

ב. מצוקה נשימתית עקב תסחיף שומני של חלקי מח עצם אל הריאות

ג. הסרת החלקים מן המפרק יכולה לגרום לנזק לרצועות או למפרק עצמו ולחוסר תפקודו.

בנוסף, שימוש בציוד לא איכותי וסטרילי או בצוות (למשל ההרדמה) לא מיומן יכול לגרום לנזקים וסיבוכים מביצוע ניתוח לקוי. גם קבלת דיאגנוזה שגויה עקב אי בדיקה מקדימה מקפת מספיק של היסטוריות המטופל ורגישויותיו השונות, יכולות להוות עילה לרשלנות רפואית ולקבלת פיצויים בהופעת נזקים.

פסק דין רשלנות רפואית בניתוח-החלפת ברך

עקב ביצוע רשלני של ניתוח להחלפת ברך, נוצר באזור הברך חסימה ורידית שיצר קרישי דם שהתפשטו לאזורים שונים בגוף המטופלת אשר גרמו בסופו של דבר למות המטופל. בית המשפט פסק פיצויים כוללים בסך: סה”כ 265,000 ₪.

לשאלות נוספות בנושא רשלנות רפואית בניתוח החלפת ברך ניתן לפנות אל עו”ד רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל

פסוריאזיס – רשלנות רפואית

פסוריאזיס (Psoriasis)

פסוריאזיס היא מחלה דלקתית כורנית אשר מופיעה על העור.המחלה איננה מדבקת. ישנם חמישה סוגים של פסוריאזיס.הסיבות הישירות למחלת הפסוריאזיס עדיין איננה מובנת עד תום,אבל הגישה העיקרית היא הגישה הגנטית.ישנם סיבות נוספות שעלולות להוביל לפסוריאזיס,למשל תרופות. המחלה בהחלט עלולה להשפיע על מהלך החיים התקין. בהתאם לחומרה ולמיקום התפרצויות, יחידים עלולים לחוות חוסר נוחות פיזית ונכויות מסויימות, גירודים וכאב שעלולים להפריע בתפקודים היומיומיים, בזמן הליכה ושינה. האבחנה של המחלה נעשת בדרך כלל על ידי זיהוי התסמינים הקלאסיים המופיעים על העור.לעיתים ביופסיה של העור. אין בדיקות דם או פרוצדורות אבחנתיות.

מספר דרכים לטפל במחלת הפסוריאזיס.בדרך כללל בהתפרצויות קלות של המחלה תרופתות מקומיות על עור הם הטיפול הרצוי, ובנוסף ניתן לשקול פוטותרפיה למחלות יותר מורכבות.תרופות מערכתיות ינתנו במקרה של התפרצות קשה יותר של המחלה.

רשלנות רפואית-פסוריאזיס

פסוריאזיס היא מחלה שיכולה ללוות את החולה לכל החיים. אין כרגע תרופה אשר תביא לסיומה. אולם ניתן להקל על התסמינים שלה בעזרת כול מיני תרופות, אולם לעיתים עקב רשלנות רפואית במינון וסוג התרופות ישנם תופעות לוואי וסיבוכים אחרים שיכולים לתפוס מקום כמו למשל עליית הסיכוי לסרטן העור, לימפומות ומחלות כבד. חוסר מענה רפואי מתאים כתוצאה מרשלנות עלול להוביל גם לפגיעה בתחום הנפשי ולהוביל להערכה עצמית נמוכה,דיכאון,לחץ כתוצאה מהתפרצות המחלה, חרדה ובידוד חברתי.

בנוסף פסוריאזיס מעלה את הסיכוי לפתח מחלות אחרות כגון תסמונת מטבולית אשר כולל עלייה בלחץ דם ורמות האינסולין בגוף, מוביל למחלות קרדיווסקולריות ועוד. חולי הפסוריאזיס רשאים לקבל הטבות מהמדינה ומהקופות השונות כולל טיפולי פוטופוביה,השתתפות בשכר דירה,כניסה לבריכות בולריום ועוד.

עילות לתביעה ברשלנות רפואית פסוריאזיס

– אבחון שגוי של ראשונית  מדומה ואבחון בשלב מאוחר מדי.

– פעולות ומחדלים רשלניים שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול,עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף. 

– אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות באזור המעיים, וכל מיני גורמי סיכון רלוונטיות כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות. 

– אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים לדוגמת בדיקות הדמיה(רנטגן או CT ).

לשאלות בנושא רשלנות רפואית פסוריאזיס , ניתן ליצור קשר עם עו”ד רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.

 

פרקינסון – רשלנות רפואית – תביעת פיצויים

פרקינסון (PARKINSON)

מחלת פרקינסון היא מחלה ניוונית מתקדמת של מערכת העצבים המרכזית.המחלה נגרמת כתוצאה מוות מסיבה לא ברורה של התאים המכילים דופמין באזור החומר השחור הנמצא במרכז המוח.כבר בשלב מוקדם  בהתפחות המחלה,התסמין הכי בולט הוא שינויים בפעילות המוטורית  של החולה לדוגמת האטת התנועות המוטוריות, קושי בהליכה ובעמידה.בשלב מתקדם יותר של המחלה יתפתחו גם שינויים קוגנטיביים והתנהגותיים, עם שיטיון אשר מופיעה באופן שכיח בשלבים המאוחרים של המחלה. תסמינים נוספים שיכולים להופיע אצל חולי הפרקינסון הם הפרעות בתחושה,הפרעות שינה,והפרעות אמוציונלית.

המחלה פורצת לרוב באזור שישים, והיא מאוד לא שכיחה מתחת לגיל ארבעים.הטיפול המודרני הוא אפקטיבי מאוד בהשלטות על התסמינים המוטורים הראשונם של המחלה.אבחנת מחלת הפרקינסון נעשת בעיקר על ידי ההיסטוריה הרפואית והבדיקה הנוירולגית אשר קובעת האם יש או אין תסמינים של מחלת הפרקינסון אצל המטופל או מחלות קשורות שיכול להציג תמונה קלינית קרובה.

רשלנות רפואית-פרקינסון

חולים רבים במחלת הפרקינסון לא ממש מודעים לכלל הזכויות שלהם וסיוע שמגיע להם משרותי הרווחה, מהביטוח הלאומי, ומפוליסות הביטוח אשר מעניקות כיסוי למקרים של מצבים סיעודים אליהם נכנסים לצערנו חולי הפרקינסון. הרבה חולי פרקינסון מגיעים גם למצב של תשישות רפואית(דמנציה) ובמקרה הזה די באבחנה רופא  בכדי לקבל את הטבות הפוליסה.מומלץ וחשוב להתייעץ לפני כן עם עו”ד וזאת להתמודד בקלות יותר עם הדחיות של תביעות הסיעוד שלעיתים מקשות על תהליכים ההלו.

 עילות לתביעת רשלנות רפואית פרקינסון

– אבחון שגוי של ראשונית  מדומה ואבחון בשלב מאוחר מדי.

– פעולות ומחדלים רשלניים שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול,עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף.

– אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות באזור המעיים, וכול מיני גורמי סיכון רלוונטיות כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות.

 

– אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים לדוגמת בדיקות הדמיה(רנטגן או CT ).

לשאלות בנושא רשלנות רפואית בנושא פרקינסון , ניתן ליצור קשר עם עורכי דין רשלנות רפואית כגון עו”ד ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.

פיום הקיבה – רשלנות רפואית

פיום הקיבה (Gastrostomy) 
 
  

פיום הקיבה היא פעולה כירורגית אשר משמש להכנסת צינור  דרך הבטן לתוך הקיבה. פיום הקנה מספק נתיב עבור צינור האכלה אם צריך עבור ארבע שבועות או יותר ו/או פתח יציאה לקיבה עבור אוויר או ניקוז.

ילדים עלולים לעבור את הפעולה הכירורגית הזו לאחר השתלת מעיים או פעולות כירורגיות אחרות במעיים שלהם. אם אחד הילדים שלכם לא יכול לאכול מספיק מזון דרך הפה או צריך לצרוך מספר קלוריות עודף, פיום הקיבה יכול לעזור לו להוסיף את אותם קלוריות חשובות. פיום הקיבה יכול לשמש כצינור ניקוז למעקף לחסימה מעיים. לעיתים כאשר החולה איננו יכול לסבול צינור ניקוז המוכנס דרך האף לקיבה,הרופאים יבצעו פיום קיבה בכדי לרוקן את קיבה לאחר הניתוח. ישנם שתי שיטות עיקריות בהן ניתן להשתמש בפיום הקנה השיטה הסגורה,שתבוצע בעזרת מצלמה זעירה שתוכנס לקיבה והשיטה הפתוחה.

רשלנות רפואית-פיום הקיבה

באחריות הרופא המבצע את פעולת פיום הקיבה להכין סדרת בדיקות מקדימות אותם יעבור המטופל ,למשל האם מסוגל המטופל לבלוע בצורה ראויה ובנוסף הוא יכול לבצע צילום רנטגן של דרכי העיכול. לעיתים תבוצע גם בדיקת אנדוסקופיה מקדימה לפני ביצוע פיום הקנה.פעולות מהסוג הזה שיבוצעו בצורה לא מקצועית או שהצוות הרפואי יפסח עליהם יכולים להתברר כרשלנות רפואית . בנוסף על המטפל לעבור ניקוי קיבה לפני פיום הקנה. מקום נוסף שבו יכולה להיות רשלנות רפואית הוא בפעולה הניתוח עצמה במידה ולא תבוצע כראוי היא עלולה להוביל לפגיעות באיברים סמוכים.

עילות לתביעה ברשלנות רפואית פיום הקיבה:

– אבחון שגוי של ראשונית  מדומה ואבחון בשלב מאוחר מדי.

– פעולות ומחדלים רשלניים שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול,עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף.

– אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות באזור המעיים וכל מיני גורמי סיכון רלוונטיים כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות.

– אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים לדוגמת בדיקות הדמיה(רנטגן או CT ).

לשאלות בנושא רשלנות רפואית פיום הקיבה ניתן ליצור קשר עם עורך דין רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.

פקיעת קרומים מוקדמת בהריון- רשלנות רפואית?

פקיעת קרומים מוקדמת בהריון (Premature rupture of the membranes)

פקיעת קרומים מוקדמת בהריון היא מצב אשר מתרחש מעל לשעה לפני תחילת הריון. פקיעת קרומים מוקדמת בהריון נחשבת מוארכת אם היא נמשכת מעל 18 שעות לפני לידה או נחשבת מוקדמת אם היא מתרחשת לפני שבוע 37. גורמי סיכון שיכולים להוביל לקריעה מוקדמת בהריון יכולים להיות דלקת חייקית במהלך ההריון, עישון או פגם אנטומי במבנה השק השפיר, הרחם או צוואר הרחם.במקרים שונים הקרע יכול להיות להבריא באופן ספונטני אולם ברוב המקרים של פקיעת קרומים מוקדמת בהריון, ההריון יחל לאחר 48 שעות. כאשר זה קורה,זה נחוץ מאוד שהאם תקבל טיפול למניעת זיהום בילוד. הערכת קריעת הקרום מערבת לקיחת נכונה של ההיסטוריה הרפואית, בדיקת אצל גניקולוגית, בדיקת אולטראסאונד.

רשלנות רפואית-פקיעה קרומים מוקדמת בהריון

כאשר לא מאובחנת או מטופלת בזמן סיטואציה ונגרמת פקיעת קרומים מוקדמת בזמן ההריון- ניתן לשקול הגשת תביעה ע”י קבלת חוות דעת רפואית של גניקולוג וניהול התביעה ע”י עורך דין רשלנות רפואית, כאשר בד”כ תביעות מסוג זה המכונה רשלנות בהריון, נמשכות בין שנתיים לארבע שנים. הפיצוי הינו בהתאם לגודל הנזק שנגרם. תביעות רשלנות רפואית בהריון, אינן פשוטות כלל ודורשות שילוב בין מיומנות של עוה”ד לבין מומחה ראוי ומנוסה בתחום.

פסקי דין-רשלנות רפואית-פקיעת קרומים מוקדמת בהריון

התובעים טענו כי אי ספיקת צוואר-הרחם היא שגרמה ללידה מוקדמת בפגות קיצונית,וכי טיפול ראוי ובזמן הנכון שעיקרו היה תפירה בצורה לא נכונה, היה מונע פקיעת קרומים מוקדמת בהריון.

לשאלות בנושא פקיעת קרומים מוקדמת בזמן ההריון ניתן ליצור קשר עם עו”ד רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.

פקיעת קרומים מוקמת בהריון- רשלנות רפואית?

פקיעת קרומים מוקדמת בהריון (Premature rupture of the membranes)

פקיעת קרומים מוקדמת בהריון היא מצב אשר מתרחש מעל לשעה לפני תחילת הריון. פקיעת קרומים מוקדמת בהריון נחשבת מוארכת אם היא נמשכת מעל 18 שעות לפני לידה או נחשבת מוקדמת אם היא מתרחשת לפני שבוע 37. גורמי סיכון שיכולים להוביל לקריעה מוקדמת בהריון יכולים להיות דלקת חייקית במהלך ההריון, עישון או פגם אנטומי במבנה השק השפיר, הרחם או צוואר הרחם.במקרים שונים הקרע יכול להיות להבריא באופן ספונטני אולם ברוב המקרים של פקיעת קרומים מוקדמת בהריון, ההריון יחל לאחר 48 שעות. כאשר זה קורה,זה נחוץ מאוד שהאם תקבל טיפול למניעת זיהום בילוד. הערכת קריעת הקרום מערבת לקיחת נכונה של ההיסטוריה הרפואית, בדיקת אצל גניקולוגית, בדיקת אולטראסאונד.

רשלנות רפואית-פקיעה קרומים מוקדמת בהריון

כאשר לא מאובחנת או מטופלת בזמן סיטואציה ונגרמת פקיעת קרומים מוקדמת בזמן ההריון- ניתן לשקול הגשת תביעה ע”י קבלת חוות דעת רפואית של גניקולוג וניהול התביעה ע”י עורך דין רשלנות רפואית, כאשר בד”כ תביעות מסוג זה המכונה רשלנות בהריון, נמשכות בין שנתיים לארבע שנים. הפיצוי הינו בהתאם לגודל הנזק שנגרם. תביעות רשלנות רפואית בהריון, אינן פשוטות כלל ודורשות שילוב בין מיומנות של עוה”ד לבין מומחה ראוי ומנוסה בתחום.

פסקי דין-רשלנות רפואית-פקיעת קרומים מוקדמת בהריון

התובעים טענו כי אי ספיקת צוואר-הרחם היא שגרמה ללידה מוקדמת בפגות קיצונית,וכי טיפול ראוי ובזמן הנכון שעיקרו היה תפירה בצורה לא נכונה, היה מונע פקיעת קרומים מוקדמת בהריון.

לשאלות בנושא פקיעת קרומים מוקדמת בזמן ההריון ניתן ליצור קשר עם עו”ד רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.

פיברומיאלגיה- רשלנות רפואית?

 פיברומיאלגיה (Fibromialgia) – רשלנות רפואית

פיברומאלגיה או בעברית דאבת שרירים היא תסמונת רפואית אשר מאופיינת על ידי התפשטות כרונית של כאב ללא הסבר פזיולוגי ידוע.התסמינים של פיברומיאלגיה אינם מוגבלים רק לכאב,אלא גם יכולים לכלול תסמינים כגון עייפות,הפרעות שינה וקשיחות במפרקים.חולים מסויימים יכולים לדווח על קושי בבליעה,הפרעות בפעילות המעיים ושלפוחית השתן,נימול ותחושת עקצוץ בגפיים וחוסר תפקוד קוגנטיבי. הסיבה הישירה אשר גורמת למחלת הפיברומיאלגיה אינם ברורים עד תום, אולם ישנם מספר השערות נוספות חלקם מבוססת על סיבות גנטיות אחרות על לחץ, ירידה בכמות הדופמין בגוף והשערות נוספות.אבחנת המחלה איננה מתבצעת על ידי מבחן רפואי אחד שיכול להוביל את הצוות הרפואי לאבחון המחלה וזה גם הקושי לאבחון מחלת הפיברומיאלגיה ,שברוב המקרים, תוצאות המעבדה מופיעות תקינות וחלק מן התסמינים יכולים לחקות תנאים של מחלות דומות,לדוגמת מחלות שגרוניות.

רשלנות רפואית-פיברומיאלגיה

למרות שבאופן אישי המחלה הזו היא איננה ניוונית או גורלית, הכאב הכרוני של פיברומיאלגיה הוא עקבית ומתפשט ויכול להשפיע על כל מהלך החיים של החולה.במידה של רשלנות רפואית אשר לא תדע לזהות את המחלה בזמן ולא תעניק טיפול עלולה לגרום לירידה בסטטוס העבודה, השפעה על כול מה שקשור למקום העבודה,והיכולות העצמאיות. בנושא ההשפעות הללו יכולות לפעמים לתסכול וכתוצאה מכך להוביל לדיכאון ופגיעה בבריאות כתוצאה מחרדה ולכן זיהוי של המחלה בשלב מאוחר עקב רשלנות רפואית והסיבוכים לעיתים גם ברמה הנפשית שלא יטופלו כראוי או בכלל יכולים להוביל לתוצאות שברוב המקרים לא המטופל לא אמור להגיע אליהם,אלא אם כן הוא מטופל ביד בלתי מקצועית.

עילות לתביעת רשלנות רפואית פיברומיאלגיה:

– אבחון שגוי של ראשונית מדומה ואבחון בשלב מאוחר מדי.

– פעולות ומחדלים רשלניים שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול,עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף.

– אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות באזור המעיים,וכול מיני גורמי סיכון רלוונטיות כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות.

– אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים .

לשאלות בנושא רשלנות רפואית בנושא פיברומיאלגיה, ניתן ליצור קשר עם עורכי דין רשלנות רפואית כגון עו”ד ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.

פעילות יתר בלוטת יותרת התריס

פעילות יתר בלוטת יותרת התריס (hyperparathyrodism)

פעילות יתר של בלוטת יותרת התריס גורמת ליצור מוגבר של הורמוני בלוטת התריס. הורמוני בלוטת התריס אחראים לוויסות רמות הסידן והפוספסט ועוזרים לשמור על הרמות התקינות הללו. פעילות יתר של בלוטת יותרת התריס מסווגת כראשונית ומשנית.פעילות יתר ראשונית של הבלוטה היא נגרמת כתוצאה מבעיה שמקורה בבלוטה עצמה,לדוגמת בלוטות ותהליכי סרטנייים. פעילות יתר משנית נגרמת כתוצאה מסיבות שמקורם אינו בבלוטת יותרת המגן. התסמינים הבולטים של פעילות יתר מקושרים לעליית רמות הסידן, דבר שמשפיע על פעילויות של מערכות שונות ובניהם מערכת העצבים. עייפות, דכאון, כאב בעצמות, כאב שרירים, ירידה בתאבון, תחושת הקאה ובחילה, עצירות, אבנים בכליות. אבחון המחלה נעשה בדרך כלל על ידי בדיקת רמות ההורמונים של בלוטת יותרת הכלייה ורמות הסידן בדם.

רשלנות רפואית – פעילות יתר של בלוטת יותרת התריס

קיים ספקטרום רחב של סיבוכים שיכולים להתפתח כתוצאה מרשלנות רפואית בפיקוח הטיפולי של בלוטת יותרת התריס או כתוצאה מרשלנות רפואית בהתערבות הכירורגית שלעיתים יש לה מקום עקב צמיחת בלוטות קטנות או תהליכים סרטניים בבלוטה. רשלנות בהתערבות כירורגית במחלה למשל עלולה להוביל להפרעות נוירולוגיות שונות, אשר יכולים במקרים מסויימים להשפיע על יכולת הדיבור. ישנם מחלות נוספות שהולכות יד ביד עם עם פעילות יתר של בלוטת יותרת התריס שיכולות להיות “מוזנחות” ולהוביל לבעיות

כתוצאה מ-רשלנות רפואית: דלדול העצם שעלול להוביל לשברים בצורה קלה, אבנים בכליות כתוצאה מעלייה בסידן, ובעיות לבביות שונות.

עילות לתביעה ברשלנות רפואית פעילות יתר של בלוטת יותרת התריס

– אבחון שגוי של ראשונית מדומה ואבחון בשלב מאוחר מדי.

– פעולות ומחדלים רשלניים שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול,עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא

מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף.

– אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות באזור

המעיים,וכול מיני גורמי סיכון רלוונטיות כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות.

– אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים לדוגמת בדיקות הדמיה (רנטגן או CT ).

לשאלות בנושא רשלנות רפואית פעילות יתר של יותרת בלוטת התריס , ניתן ליצור קשר עם עורך דין רשלנות רפואית ענת מולסון שפרטיה בראש העמוד משמאל.