עורך דין רשלנות רפואית במרכז הארץ

רשלנות רפואית במרכז הארץ הוא נושא המאמר שלהלן.

אזור המרכז במדינת ישראל נמצא למעשה בין השרון מצפון, והשפלה מדרום מזרח, והוא כולל בתוכו את מטרופולין גוש דן הגדול, עד פתח תקווה ממזרח ועד ראשון מדרום. רשלנות רפואית מתרחשת באזור המרכז כשם שהיא מתרחשת במקומות אחרים בארץ. רשלנות רפואית מתרחשת הן בבתי החולים והן בקופות החולים באזור המרכז.

במרכז נמצאים בתי חולים מהגדולים והמודרניים ביותר בארץ- שיבא בתל השומר, המרכז הרפואי סורסקי (איכילוב) בתל אביב, מעייני הישועה בבני ברק, וולפסון בחולון, והמרכז הרפואי רבין (בילינסון לשעבר) בפתח תקווה. כמו כן ריכוז בתי החולים במרכז הוא הגבוה ביותר בארץ. כמו כן נמצאים במרכז לא מעט מרכזים רפואיים פרטיים, כולל בית החולים הפרטי החדש והמפואר, אסותא. פעמים לא מעטות נשמעות טענות לגבי כך שאיכות הטיפול הרפואי במרכז טובה יותר מאשר במקומות אחרים בארץ, כאשר אחת בנוסף, כאשר יש עומס על בתי החולים באזור השפלה עד הדרום (קפלן, ברזילי, סורוקה) מבצעים האמבולנסים של מגן דוד אדום, פינוי לבתי החולים במרכז. אזור המרכז הוא גם האזור המועדף להתמחות על ידי המתמחים ברפואה, בין היתר משום המיקום הנוח שלו.

פסקי דין רשלנות רפואית נגד מרכזים רפואיים במרכז הארץ:

תא (י-ם) 6478/04 פלוני נ’ מרכז רפואי רבין- ביהמ”ש קבע שהרופא התרשל מפני שלא הזהיר את התובע מפני סכנות העישון, חרף החשד למחלת כלי דם. אילו הייתה ניתנת האזהרה, שהרופא אף התרשל בחובתו לתעדה, היה התובע מפסיק לעשן.

תביעת רשלנות רפואית במרכז- ת.א. 0093/02 איתמר נ’ מ”י- התובע הגיש תביעת פיצויים נגד הנתבעות בשל נזקי גוף שנגרמו לו לטענתו במהלך ניתוח שעבר בבית החולים איכילוב המופעל על ידי הנתבעות (מדינת ישראל ועיריית תל אביב יפו). במהלך שנת 2001 חש התובע בגוש ביד ימין ולכן פנה לרופא. אורטופד מטעם קופת החולים הפנה את התובע לבדיקת MRI. בהמשך לבדיקה זו הופנה התובע לבדיקה נוספת- ביופסיית מחט תחת בקרת CT על מנת לקבוע האם מדובר בגידול שפיר או ממאיר. בדיקה זו לא העלתה תוצאה חד משמעית. בהמשך עבר התובע ניתוח להוצאת הגוש, כאשר במהלך הניתוח בוצעה כריתה מלאה של הגידול, כולל הגיד של שריר הביצפס שהיה בתוך רקמת הגידול. הדוח שלאחר הניתוח קבע שהגידול אינו ממאיר. לאחר ביצוע הניתוח הופיע אצל התובע שיתוק של העצב הרדיאלי. בדנן, קובע בית המשפט כי הצוות הרפואי לא מסר לתובע את כל המידע הנדרש משום שלא הסביר לו שיש סיכוי שידו תישאר משותקת בעקבות הניתוח. בית המשפט פסק לתובע פיצוי של 100,000 ₪.

תביעת רשלנות רפואית במרכז- בלמס נ’ קופת חולים לאומית- התובעת הופנתה על ידי קופת חולים לאומית לביצוע ניתוח לכריתת רחם בבית החולים מדיקל סנטר בתל אביב עקב ציסטה בשחלה השמאלית. הניתוח בוצע בבית החולים מדיקל סנטר על ידי ד”ר שמואל עברון. מספר ימים אחרי הניתוח התלוננה התובעת על כאבים בגב ובמותן ימין. התלונות העלו חשד לחסימה בשופכן הימני שהוא צינור המקשר בין הכליה הימנית לשלפוחית השתן. בדיקת אולטרה סאונד שנערכה לתובעת העלתה שאכן זו הבעיה. בית המשפט קבע שעל ד”ר עברון להוכיח שלא התרשל מאחר והוא היה בעל השליטה במהלך הניתוח, בית המשפט קבע שד”ר עברון לא התרשל, אך קופת החולים אחראית למעשיו. בית המשפט חייב את הנתבעת לשלם לתובעת פיצויים בסך 179,000 ₪.

לשאלות עורך דין רשלנות רפואית במרכז הארץ, ניתן ליצור קשר עם עו”ד ענת מולסון