ניתוח שלא היה צריך לעשות – רשלנות רפואית?

שלום רב ענת מולסון ! שמעתי עליך המלצות חמות.

שמי מיכל פונה אליך בשם הבעל שעבר ניתוח שלא היה צריך הבנתי שאת מתעסקת בעניין זה לכן פונה אליך אשמח לשאול אותך כמה שאלות לפני:

לפני כחצי שנה בעלי באמצע עבודה קיבל כאבים עזים עד כדי שלא יכל לעבוד נסענו למרמ ושם מסתבר שיצא בקע לכיוון מפסעה ושלח אותו לניתוח נסענו למיון והכירורג החליט במקום ניתוח פשוט להחזיר את הבקע שבעלי כמובן התנגד כי היה מאוד כואב בסופו של דבר הרופא כירורגי החזיר את הבקע חזרה ואמר שעד הנקבע תור לניתוח אסור להרים כבד.

כשחזרנו באותו היום הביתה בעלי הרגיש כאבים עדיין חשבנו בגלל שהוא החזיר לו וכך כל יום היה מרגיש בגלל המצב בעלי לא אכל לא שתה בקושי ולא היה יציאה (כך החזיק שבוע וחצי) ואז פשוט החלטתנו לנסוע למיון כשהגענו אחרי הבדיקות הסתבר שחסם לו את המעי וישר עשו לו ניתוח. השאלה כאן אם מדובר כאן על רשלנות רפואית?

ואם כדי לעשות את התהליך של תביעה ?

אמרו של בעלי אסור להרים משקולות כבדות בגלל שזה שרירים של הבטן בלי שום קשר לבקע האם זה נחשב לנזק שבן אדם מוגבל בכושר עבודה? אשמח לקבל תשובות אם כן ניפגש איתך לייעוץ נוסף תודה.

בעניין אחר- נולדה לי תינוקת עם קורפוס קלוסום ואמרו לי שאת המומחית מס’ 1 בארץ לתביעות כאלו. אני מעוניינת כמובן להיפגש איתך גם בנושא זה.

תודה. מיכל